Zioła które pomogą twoim oczom

Zioła które pomogą twoim oczom

Jeżeli cierpisz na dolegliwości związane z bólem oczu czy też ich podrażnieniami to doskonałym wyborem będzie skorzystanie z leczniczej mocy ziół. Co prawda bardziej poważnych schorzeń oczu nie da się wyleczyć za ich pomocą ale nie zmienia to faktu, że w łagodniejszych przypadkach są one bardzo pomocne. W tym artykule przedstawimy wam zatem zioła które pomogą twoim oczom.

zioła na oczy
zioła na oczy

W znaczącej większości rośliny i zioła mające dobroczynny wpływ na na nasze oczy są dość popularne. Do tego rodzaju kategorii zaliczamy bowiem wszystkie te które mają w sobie wysokie stężenie beta-karotenu. Należy zaliczyć do tej grupy na przykład świetlik łąkowy, chaber bławatek, rumianek, borówka amerykańska czy pyłek pszczeli.

Warto również w tym miejscu zaznaczyć, że nasze oczy odpoczywają tak naprawdę dopiero w momencie kiedy śpimy. Wtedy to rozluźniają się mięśnie gałki ocznej i bez problemu może dojść do produkcji i dystrybucji nawilżających i odkażających łez. W przeciągu dnia nasze oczy muszą jednak pracować już bez wytchnienia. Najbardziej męczące dla nich jest długie wpatrywanie się z niewielkiej odległości w nieruchomy obraz. Na przykład taki na ekranie monitora.

Dodatkowe czynniki męczące nasz wzrok to słabe oświetlenie w pomieszczeniu gdzie przebywamy lub też zbyt jaskrawe światło. Również suche powietrze czy też długa jazda samochodem nie działają korzystnie na nasz wzrok. Powodem problemów ze wzrokiem może być również dieta uboga w antyoksydanty.

Na szczęście drobne dolegliwości związane z naszymi oczami można leczyć za pomocą ziół. Z tych najbardziej godnych polecenia trzeba wymienić świetlika łąkowego, chabrę bławatkową czy też rumianek.

Rumianek bowiem znakomicie łagodzi podrażnienia oczu. Zioło to ma bardzo wiele zastosowanie ale najbardziej cenione jest dzięki swoim właściwościom antyseptycznym wynikającym z wysokiej zawartości olejków eterycznych. Olejki te działają bowiem bakteriobójczo i są bardzo dobrze przyswajane przez skórę.

 

Wszystkie wspomniane zioła dostaną Państwo w specjalistycznych sklepach takich jak na przykład sklep zielarski – zielarzradzi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *