Zbliża się wiosna – Czyli najlepszy moment na wybór roweru

Najlepszy moment na zakup roweru.

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, dni są coraz dłuższe, słońce świeci mocniej, temperatura z dnia na dzień jest odczuwalnie cieplejsza. Coraz częściej z chęcią o tej porze roku ludzie wychodzą z domów po „zimowym śnie” wzrasta aktywność ludzi i jest to widoczne na ulicach, na szlakach leśnych oraz w górach. I ja chcę tej wiosny spędzić czas aktywnie a mój wybór padł na… Rower.

W tym roku zdecydowałem że najlepszym przygotowaniem na ten sezon będzie zakup nowego roweru, stary szaraczek stoi w piwnicy i niestety już jest nie do odratowania więc najwyższy czas wymienić go na nowszy model. Stawiam na aktywność i właśnie teraz jest najlepszy moment aby zacząć myśleć o dobrym rowerze który zagwarantuje mi komfort jazdy oraz bezawaryjność podczas niej. Zażyję trochę więcej świeżego powietrza i odbuduje swoją kondycje zniszczoną przez zimowe lenistwo.

Wraz z tą wspaniałą myślą zacząłem śledzić temat rowerów a ponieważ jest dużo zróżnicowanych typów postanowiłem wgryźć się trochę bardziej w ten temat aby znaleźć coś idealnego dla siebie na te cieplejsze dni. I tu wpadła mi najważniejsza myśl co wybrać? Rower którym będę się poruszał po ulicach miasta? Taki który przyda mi się bardziej na wypad do lasu? A może taki który będzie bardziej praktyczny w górach?

Na te wszystkie pytania poznałem odpowiedzi które dość zagłębiły mnie w tematykę rowerowego świata i wybrałem swój typ ale o tym pod koniec bo droga aby wybrać co zagwarantuje mi uniwersalność była długą tułaczką przez fora i strony różnego typu. Postaram się wam w skrócie opisać jak wybrać model pod siebie. A więc zaczynajmy.

Typy Rowerów:

Beach Crusier

Model który został pierwotnie wyprodukowany w USA w latach 40 ubiegłego wieku. Bardzo praktyczny ze względu na szersze opony i wygodną kierownicę. Znowu się stał popularny na fali retro, rower jest bardzo stylowy i cieszy się popularnością wśród kobiet. Typ którym bardzo przyjemnie można przemieszczać się po ulicach miasta.

Rower Trekkingowy

Jest to rower uniwersalny czyli nadaje się do jazdy po mieście i także po ścieżkach leśnych. Idealny wybór dla ludzi którzy nie są w stanie mieć kilku rodzai jednośladów. Idealnie nadaję się jako środek transportu do szkoły,pracy. Rowery te są przeważnie wyposażone w 21 lub 24 biegi przez co jazda na nich jest przystosowana do wielu warunków panujących na planowanej trasie.

Rower Górski (MTB)

Ten Typ jest idealny na trudne nawierzchnie(kamienie,wyboista droga) ma bardzo szerokie i grube koła przez co jest dobrze do tych nawierzchni przystosowany. Rower bardziej kojarzony jako sportowy, dobry wybór jeżeli w najbliższym sezonie macie zamiar pojeździć trochę w rejonach górskich.

Rower Miejski

Doskonały wybór jeżeli często poruszasz się po mieście. Często widywany w Polsce w większych miastach, wygodny, najczęściej posiada dodatkowy koszyk który może świetnie się sprawdzić przy szybkich zakupach w markecie oddalonym kilka kilometrów od domu.

Rower Elektryczny

Nowość która odciąży nasze mięśnie, bardzo zbliżony do roweru miejskiego z istotną różnicą ponieważ posiada silnik elektryczny którego cechą charakterystyczną są niższe koszty eksploatacji.

Mój wybór

 

Po głębszym zastanowieniu postawiłem na rower trekkingowy ponieważ chcę w tym roku trochę mniej używać auta więc przyda mi się on w dojeździe do pracy, pobliskiego sklepu a nie wykluczone że wybiorę się także na jakiś wyjazd leśny a ten rower nada się idealnie do moich zastosowań. Postawiłem na sklep polecany przez znajomych którzy podobnego zakupu dokonali rok temu w sklepie https://iwobike.pl/ oraz model Metropolis 122T. Już nie mogę się doczekać aż stopnieje śnieg którego w mojej miejscowości jest co nie miara i przetestuję na co stać ten sprzęt.

A Wy na jaki typ postawicie w tym sezonie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *