Zalety rozgrzewającej kąpieli

Zalety rozgrzewającej kąpieli

Istnieje wiele sposobów na odrobinę relaksu we własnym mieszkaniu. Jedną z popularniejszych jest kąpiel w ciepłej wodzie. Tego typu forma relaksu ma jednak znacznie więcej zalet niż moglibyśmy przypuszczać. W związku z tym w tym artykule postaramy się opisać dla was zalety rozgrzewającej kąpieli.

zalety gorącej kąpieli
zalety gorącej kąpieli

Zacznijmy od tego, że kąpiel w wannie to też znakomity sposób na połączenie ze sobą kilku czynności. Możemy bowiem w trakcie gorącej kąpieli relaksować się przy dźwiękach muzyki lub też oddać się lekturze pasjonującej książki. Długa kąpiel to też sposób na to aby poddać się masażowi i zadbać o naszą skórę. Wygładzić ją oraz ujędrnić. Masaż dodatkowo wspomaga walkę ze stresem i działa kojąco jeżeli cierpimy na jakieś bóle mięśniowe. Masaż można wykonać samodzielnie przy użyciu dodatkowych akcesoriów lub też postawić na model wanny która będzie miała wbudowaną funkcję hydromasażu.

Ponadto trzeba wam wiedzieć iż gorąca kąpiel przyniesie optymalne rezultaty jeżeli dobrze dobierzemy temperaturę wody. Gorąca czyli taka która mieści się w przedziale temperatury od 38 do czterdziestu kilku stopni Celsjusza będzie działać stymulująco na nasz układ krwionośny oraz nerwowy. Niestety nie wszyscy mogą kąpać się w aż tak wysokiej temperaturze. Osoby cierpiące na bezsenność czy też takie które mają problemy z układem krążenia powinny unikać tego rodzaju temperatur.

Jeżeli zależy nam bardziej na relaksującym i rozluźniającym aspekcie kąpieli to powinniśmy upewnić się iż temperatura wody będzie mieścić się w przedziale od 33 do 37 stopni Celsjusza. W takim przedziale temperaturowym doskonale rozluźniają się nasze mięśnie. Kąpiel tego typu jest więc szczególnie zalecana zaraz po treningu fizycznym.

Dodatkowo gorąca kąpiel może pomóc na w przypadku chęci wzmocnienia naszego organizmu. Wystarczy, że wodę wzbogacimy o odpowiednie olejki, zioła czy też mieszanki do kąpieli ( dostępne do kupienia na przykład tutaj – http://zielarzradzi.pl/14-mieszanki-do-kapieli ). W ten sposób gorąca kąpiel stanie się też formą swoistej aromaterapii i pozwoli nam zadbać o własne zdrowie w kompleksowy sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *