Zalety i zastosowanie folii stretch

Zalety i zastosowanie folii stretch

Pakowanie przesyłek to bardzo odpowiedzialne i istotne zajęcie. To w końcu na nadawcy zawsze ciąży obowiązek aby dana przesyłka została odpowiednio zabezpieczona. Klient który otrzyma uszkodzoną przesyłkę zazwyczaj nie obwini za ten stan firmy kurierskiej ale właśnie przedsiębiorcę który produkt wysłał. Może to mieć  bardzo negatywny wpływ na wizerunek danego przedsiębiorstwa. Z tego też względu tak istotne jest odpowiednie zabezpieczenie produktów do wysyłki. Jednym z lepszych sposobów na realizację tego celu jest użycie folii stretch. W tym artykule omówimy zatem zalety i zastosowanie folii stretch.

folia stretch
folia stretch

Zacznijmy zatem od tego czym tak dokładnie jest folia stretch. Otóż to nic innego jak wysokiej jakości folia posiadająca wiele warstw.

Swoją popularność zyskała sobie dzięki kilku niepodważalnym zaletom. Na pierwszym miejscu jest jej uniwersalność. Jej bezbarwna wersja daje bowiem możliwość łatwego sprawdzenia zawartości zapakowanej przy jej pomocy palety.

Kolejnym plusem folii stretch jest jej wytrzymałość. Sprawdza się ona bowiem znakomicie w przypadku pakowania produktów o bardzo zróżnicowanej wadze oraz pakowaniu co najmniej kilku produktów na raz.

Jej dużym plusem jest elastyczność. Dzięki specyficznej konstrukcji może się ona bowiem rozciągać nawet do trzy krotności swojej oryginalnej długości.

Folia stretch jest też dobrym termoizolatorem. Zapobiega zapakowany produkt przed dużymi zmianami temperatur.

Gwarantuje też dobre bezpieczeństwo chroniąc produkty przed uszkodzeniami mechanicznymi i różnego rodzaju pyłami i brudem.

Skoro omówiliśmy główne zalety to teraz możemy przyjrzeć się zastosowaniom folii stretch. Na przykład maszynowa folia stretch jest w głównej mierze skierowana do owijania palet przy użyciu dodatkowej maszyny. Zastosowanie takiego duetu urządzeń pozwala nie tylko zmniejszyć koszty ale też zwiększyć wydajność samej folii. Używanie foli maszynowej do zabezpieczenia palet stanowi zatem bardzo wydajną i korzystną pod kątem ekonomicznym opcję.

Tak zabezpieczona paleta jest idealnie chroniona przed uszkodzeniami, różnego rodzaju brudem czy też mało korzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Oprócz tego towar zabezpieczony folią stretch będzie odpowiednio unieruchomiony co zapobiegnie jego przemieszczaniu się podczas transportu.

W przypadku gdy chcemy ukryć zawartość naszej przesyłki należy natomiast wybrać folię stretch w czarnym kolorze. Pozwala ona doskonale uchronić zawartość palety przed wścibskim wzrokiem innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *