Zalety i wady schodów wykonanych z drewna

Zalety i wady schodów wykonanych z drewna

Najczęściej w przypadku starego budownictwa można było spotkać w domach schody drewniane. W tamtym okresie nie cieszyły się one też zbyt wielka estymą. W obecnych czasach jednak coraz chętniej doceniamy naturalne elementy we wnętrzach. Drewniane schody na pewno wpisują się doskonale w ten trend. Nawet w przypadku bardzo nowoczesnych wnętrz mogą one stanowić idealne dopełnienie stylistyczne. Wprowadzając odrobinę ciepła do chłodnych z założenia wnętrz w stylu nowoczesnym. W tym artykule postaramy się zatem omówić dla was zalety i wady schodów wykonanych z drewna.

schody drewniane
schody drewniane

Nie tak dawno temu schody postrzegano wyłącznie jako element funkcyjny w domu. Miały służyć do umożliwienia wyjścia i zejścia na dane piętro. Obecnie jednak coraz bardziej dostrzega się walory estetyczne schodów – zwłaszcza tych drewnianych.

Skupmy się zatem na początku na zaletach tego rodzaju schodów. Zacznijmy, że niewątpliwym plusem schodów drewnianych jest ich naturalny charakter oraz urok jaki dodają danemu wnętrzu. Wszystko dzięki temu iż drewno można z powodzeniem łączyć z innymi materiałami. Zarówno ze szkłem czy też metalem. Tego rodzaju kompozycje stają się zatem niezwykle interesujące i ciekawe dla oka. Dodatkowo wybierając schody drewniane mamy do wyboru bardzo bogatą paletę gatunków drewna. Sprawia to iż bez większego problemu dopasujemy kolor i strukturę do danego pomieszczenia. Wykorzystując schody z jasnego drewna w prosty sposób możemy rozświetlić dane pomieszczenie.

Tego typu jasne schody od razu będą budzić w nas przyjemne skojarzenia jeżeli nasza sypialnia umiejscowiona jest na piętrze i pierwszą rzeczą jaką robić będziemy o poranku to zejście za ich pomocą na parter. Wzbudzi to w nas od razu pozytywne doświadczenia ze względu na ciepły i naturalny charakter schodów drewnianych.

Ponadto schody drewniane są niezwykle wytrzymałe. Dobrze zakonserwowane drewno potrafi bowiem bez trudu wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat ciągłego użytkowania.

Schody drewniane nie są jednak pozbawione pewnych wad. Pierwszym jest wysoka cena. Drugim jest dość długi czas oczekiwania na ich wykonanie. Co prawda są firmy takie jak – https://stolarnialobzow.pl/   które mogą pochwalić się szybkim czasem realizacji zamówień, jednak w większości przypadków czeka nas co najmniej kilka tygodni oczekiwania na wykonanie zamówionego produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *