Zalety i wady paneli elewacyjnych

Zalety i wady paneli elewacyjnych

Wygląd elewacji budynku już od jakiegoś czasu jest oczkiem w głowie właścicieli domów. W końcu dobrze prezentujący się budynek to wizytówka jego mieszkańców. Można zatem zauważyć wzrost zainteresowania nowoczesnymi systemami elewacyjnymi, które w porównaniu do starych metod są dużo prostsze w implementacji a przy tym nie niszczą budżetu. Do najpopularniejszych zaliczyć trzeba tutaj panele elewacyjne. W tym artykule postaramy się zatem przedstawić wam najważniejsze zalety i wady paneli elewacyjnych.

Zalety i wady paneli elewacyjnych
Zalety i wady paneli elewacyjnych

Na samym początku omówimy sobie elewacyjne okładziny drewniane. Jest to bardzo interesujący pomysł na zmianę wizerunku domu. Trzeba jednak pamiętać aby drewno na elewację było odpowiednio przygotowane. Musi być ono z całą pewnością dobrej jakości oraz prawidłowo zaimpregnowane. Może to generować dość wysokie koszty. Często zdarza się bowiem, że elewacje drewniane wykonywane są z egzotycznych odmian drewna, których cena jest bardzo wysoka. Poza tym sam montaż elementów z drewna na elewacji nie jest kwestią prostą i wymaga fachowej wiedzy oraz sporej wprawy aby dać efekt o jakim marzymy.

Do montażu stosowane są tutaj specjalne wkręty jak i śluby które dodatkowo trzeba odpowiednio zaizolować aby uniknąć przedostawania się wilgoci do wnętrza budynku. Sprawia to, że montaż drewnianej elewacji jest kwestią dość mocno problematyczną.

Innym sposobem podejścia do tematu będą panele elewacyjne. Deska elewacyjna – perfectstyr.pl to znakomity przykład, że tańsze rozwiązania mogą być równie efektowne co wcześniej wspomniane naturalne drewno. Panele elewacyjne to bowiem nic innego jak profile czy też deski styropianowe które swoim wyglądem przypominają naturalne drewno ale są pozbawione wad związanych z montażem drewnianych elewacji.

Co warte odnotowania w ofercie sklepów dostępne są również surowe profile elewacyjne, które klient może sam później pomalować przy pomocy odpowiednich lakierów lub też żywicy.

Sam montaż desek elewacyjnych jak wspomnieliśmy wcześniej również jest kwestią dużo prostszą. Zakłada się je bowiem podobnie jak styropianowe kształtki. Sprawia to, że do ich montażu nie będziemy potrzebować ekipy fachowców i sami możemy spróbować sił podczas montażu.

W celu montażu wystarczy posłużyć się odpowiednimi morozoodpornymi klejami przeznaczonymi do montażu sztukaterii elewacyjnej.

Dom wykończony tego rodzaju elewacją na pewno będzie prezentował się zjawiskowo. Co więcej sztukaterię tego rodzaju można łączyć z innymi, bardziej tradycyjnymi elementami wykończeniowymi jak kamień czy też cegły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *