Zakup laptopa dla gracza

laptop

Jak wiadomo gracze używają do grania, przede wszystkim komputera PC lub konsol, mają one najwięcej mocy obliczeniowej i dostarczają większej wygody podczas grania niż laptop. Jednak są gracze, którzy często są w podróży i nie mogą zabrać swoich pc czy też konsol, tutaj z pomocą przychodzą im gamingowe laptopy.

 

Laptop czyli ogólne porady

Jak wiadomo nawet najdroższy laptop, nie będzie dorównywał pctowej koparce kryptowalut i nie dostarczy nam możliwości dokupienia niektórych części. Ogranicza nas on przede wszystkim, jeżeli chodzi o gabaryty, dla tego też, gdy kupujemy laptopa do grania, powinniśmy zwrócić uwagę, na jego wagę i gabaryty  oraz chłodzenie. Ponieważ będziemy dużo grać, chłodzenie jest bardzo ważne, dostarczy nam ono większą wydajność przy grach i zapobiegnie wyłączaniu się laptopa.

Laptop a wydajność

Zauważmy też, że gamingowe laptopy są dużo większe niż zwykłe, z których korzystamy do celów biurowych. W dzisiejszych czasach, jeżeli chodzi o specyfikacje, możemy kupić na spokojnie laptopa z bardzo dobrymi podzespołami. Oczywiście nie pozwoli on nam cieszyć się grami w 4k, lecz spokojnie wystarczy, aby w dobrej jakości odpalić gry na rozdzielczości full hd. Oczywiście laptopy, które są przeznaczone do grania, są bardzo drogie, jest to średnio połowa ceny dorównująca koparce kryptowalut.

Zastanówmy się też czy warto kupić takiego laptopa. Jeżeli dużo podróżujemy, warto zastanowić się czy nie lepiej kupić lepszego smartphonea, czy handhelda. Jednak jeżeli zdecydujesz się na laptopa do grania, nie kupuj bardzo drogiego sprzętu. Z roku na rok wychodzą nowe podzespoły i obecne są tańsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *