Jaką biżuterię wybrać? – podstawowe zasady wyboru dodatków

Przy wyborze odpowiedniej dla siebie biżuterii powinniśmy się kierować przede wszystkim naszym własnym gustem i upodobaniami. Jednak równie ważną kwestią jest jej odpowiednie dopasowanie do naszego ubioru, jego kolorystyki oraz osobowości. Na co zwrócić uwagę i jakich błędów unikać? Jaką biżuterię wybrać?

Nie przesadzaj z ilością biżuterii

W doborze odpowiedniej biżuterii powinniśmy zachować umiar. Zbyt duża ilość błyskotek sprawi, że będziemy zbytnio rzucać się w oczy i to nie w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Krótko mówiąc, zasada „im mniej tym lepiej” sprawdzi się tu znakomicie. Wystarczy jeden element biżuterii, który będzie przyciągał spojrzenia. Oczywiście nie oznacza to, że mamy nosić tylko jeden element biżuterii, jednak ważne Abu to jeden z nich był tym dominującym – dzięki temu zachowamy klasę, będziemy wyglądali elegancko a przy tym nie musimy rezygnować z naszej ulubionej błyskotki.

Bogactwo i skromność w jednym

Jeśli nasz strój posiada już bogate zdobienia, nie można dokładać ich jeszcze więcej za pomocą biżuterii. Analogicznie w odwrotnej sytuacji – jeśli nasz ubiór jest bardzo skromny warto podkreślić go jakimś elementem, który nada smaczku naszemu ubiorowi. W tym wypadku ubiór powinien współgrać z dodatkami – jeden z nich powinien dominować, a drugi być ładnym tłem.

Dopasuj odpowiedni pierścionek

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest założenie jednego pierścionka z tylko jednym elementem akcentowanym, na przykład brylantem. Jeśli mamy ochotę trochę poeksperymentować możemy założyć ich kilka, jednak pamiętajmy aby nie łączyć ze sobą dwóch materiałów, takich jak na przykład srebro i złoto – wybierzmy wszystkie w podobnym stylu. Do smukłych i długich palców pasują szerokie pierścienie, a do krótkich te znacznie węższe i delikatniejsze.

Dostosuj swój styl do okazji

Różne typy biżuterii sprawdzą się najlepiej w różnych okazjach. Skromne i klasyczne błyskotki idealnie sprawdzą się w czasie spędzanym codziennie w pracy. Idealnie nadaje się do tego srebro – możemy założyć niewielkie kolczyki oraz mały naszyjnik – świetnie dopełnią nasz elegancki wygląd, a nie spowodują dyskomfortu w codziennych czynnościach.

Moda to nie wszystko!

Będąc na czasie i orientując się, co jest aktualnie na topie warto pamiętać o tym, że to nie moda jest najważniejsza. Pomimo podążania za nią starajmy się zachować swój własny styl i pamiętajmy, że w najważniejsze jest wybieranie ubioru, w którym czujemy się przede wszystkim sobą.

http://www.pollabo.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *