Własna kopalnia – jaki soft?

Kopanie coinów jest coraz bardziej popularne w naszym kraju. Każdy z nas może zacząć kopać swoje pierwsze kryptowaluty w domowym zaciszu. Nie jest to proces bardzo skomplikowany, lecz należy znać podstawy i wiedzieć które kryptowaluty kopać. W dobie kryptowalut powstało dużo programów do kopania które przedstawię poniżej.

Minergate

Bardzo popularny program do kopania. Jest dostępny na windowsa,  maca, linuxa oraz androida. Większość poczatkujących kopie właśnie na tym programie. Jest on bardzo prosty w obsłudze i pozwala kopać na karcie graficznej jak i na procesorze. Wystarczy wejść na oficjalną stronę i pobrać aplikacje. Następnie wybrać jakie coiny chcemy kopać i intensywność zużycia CPU lub GPU.Za pomocą minergate możemy kopać m.in.: Zcash, Litecoiny,FantomCoiny czy Litecoiny.

Nicehash

Program który pozwala kopać coiny, bardziej zaawansowany od poprzedniego. Dostępny jest na platformę z windowsem, przy pobieraniu należy wybrać wersję dopasowaną do naszego GPU. Mamy do wyboru wersję dla Nvidii oraz wersję dla AMD. Po pobraniu i zainstalowaniu program wykona benchmark naszej konfiguracji a po benchmarku możemy już zacząć kopać.  Przypominam iż benchmark należy wykonać dla każdej karty graficznej aby wszystkie mogły działać na raz.

Dashminer

Program ten jest dostępny na koparki z systemem Windows. Po zainstalowaniu należy wybrać serwer z którego będziemy korzystać obecnie są 3 serwery san Francisco(sf), new york(ny) oraz Amsterdam(am) należy wybrać taki który po wykonaniu testu wskaże nam najmniejszy ping. W dalszej części należy trzymać się instrukcji która jest na oficjalnej stronie internetowej programu.Własna kopalnia kryptowalut

Który wybrać?

Tak naprawdę należy popatrzeć najpierw na nasz sprzęt i nasz soft. Jeżeli mamy linuxa bądź mac os x mamy mniejszy wybór minerów, jeżeli mamy zaś windowsa to nie powinniśmy mieć problemów  z wyborem. Każdy powinien wybrać program który będzie dla niego najbardziej intuicyjny oraz taki żeby nie sprawiał nam problemów z użytkowaniem. Jeżeli wybrałeś już swój program to możesz śmiało zacząć kopać powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *