Wiosenne porządki w domu

Wiosenne porządki w domu

Kalendarzowa wiosna oficjalnie zawitała do naszego kraju. Jest to więc znakomity czas aby pomyśleć o rozpoczęciu porządków w domu. Jednak sprzątanie po zimie powinno objąć nie tylko standardowe czynności jak mycie okien czy czyszczenie dywanów ale również skupić się na odświeżeniu miejsc które na co dzień traktowane są pobieżnie. W tym artykule postaramy się wam zatem podpowiedzieć jak powinny wyglądać kompleksowe, wiosenne porządki w domu.

wiosenne porządki w domu
wiosenne porządki w domu

Pierwszym krokiem powinno być uprzątnięcie wszystkich szaf i szafek w domu. Aby je skutecznie oczyścić trzeba je jednak najpierw opróżnić. Następnie trzeba dokładnie wytrzeć półki jak i wszystkie wieszaki. Ubrania z szafy dobrze jest posegregować. Te których już nie potrzebujemy lub też nie założymy do następnego sezonu dobrze będzie złożyć i schować w kartonie ( kartony i pudełka dostępne są na przykład tutaj – https://e-hurtownia-opakowan.pl/ ).

Następnym krokiem podczas wiosennych porządków będzie mycie okien oraz zmiana firan i zasłon jeżeli znajdują się w domu. Po okresie zimowym konieczne jest wyczyszczenie okien. Do ich umycia można użyć specjalistycznych środków jakie dostępne są w sklepach lub też samemu przygotować roztwór który składać będzie się z wody i szklanki octu oraz kilku łyżeczek spirytusu. Aby zapobiec tworzeniu się smug dobrze jest używać ręczników papierowych lub ściereczki z mikrofibry.  Gdy okna będą już czyste można przystąpić do mycia parapetów. Wspomnieliśmy wcześniej o upraniu firan i zasłon. Do tego celu dobrze będzie wykorzystać specjalną sól dostępną w sklepach z chemią.

Kolejnym etapem wiosennych porządków powinno być pościeranie kurzy w mieszkaniu. Dobrze jest przy tej okazji pomyśleć o miejscach w których regularnie nie czyścimy jak sufity, żyrandole czy też kaloryfer. Przed czyszczeniem żyrandola pamiętajmy na przykład o tym aby wyłączyć prąd by uniknąć porażenia.

Na sam koniec można przystąpić do sprzątania kuchni. Kuchnia to zasadniczo miejsce gdzie sprząta się w domu najczęściej jednak pomija się dość często takie miejsca jak piekarnik czy też ruszt. Aby pozbyć się tłuszczu z tego typu newralgicznych miejsc trzeba przygotować roztwór z wody, sody i płynu do mycia naczyń. Pomoże on pozbyć się zaschniętego brudu. W przypadku piekarnika z termoobiegiem prostszym rozwiązaniem jest włożenie naczynia z wodą i uruchomienie piekarnika tak aby para pomogła rozpuścić brud.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *