Wakacyjny detoks czyli co możemy zrobić dla swojego organizmu

organizmu

Kiedy okres wakacyjny zaczyna się i mamy dużo wolnego czasu, warto zastanowić się nad detoksem naszego organizmu i oczyścić go tak abyśmy mogli czuć się jeszcze zdrowsi. Jest kilka prostych sposobów które mogą nam w tym pomóc.

Najważniejszy jest sport

Po pierwsze i najważniejsze to sport. W każdym artykule namawiam do sportu ponieważ jest on podstawą zdrowego trybu życia. Pozyskamy przez niego nie tyle co kondycję ale również zdrowie. Nawet kilka wycieczek na rowerach może nam pomóc w naszym detoksie. Warto zamiast wieczornego seansu filmowego wybrać się na dłuższą wycieczkę rowerową. Oczywiście nie musi być to codziennie ale nawet raz na tydzień.

Zabiegi spa

Kolejną bardzo dobrą opcją jest wybranie się do spa. Wszelkiego typu masaże oraz sauny pozwolą naszemu organizmowi na oczyszczenie. Ma to dla nas zbawienny wpływ szczególnie jeżeli nie odżywiamy się za dobrze to wszelkie szkodliwe substancje powinny zostać oddalone z naszego organizmu. Możemy skorzystać też z mieszanki ziołowe do kąpieli aby zrobić sobie taki zabieg w naszym domu. Nie musimy być jednak zielarzami i spokojnie na internecie znajdziemy wiele sklepów które oferują gotowe mieszanki ziołowe, dobrane pod twoje preferencje które idealnie spełnią swoje zadanie.

Jak najbardziej polecam skorzystać z tych porad, a nawet po kilku tygodniach będziemy się lepiej czuć oraz nasz organizm będzie zdrowszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *