W jaki sposób zapakować duży prezent?

W jaki sposób zapakować duży prezent?

Wszelkiego rodzaju uroczystości jak urodziny czy też imieniny nie mogą obyć się bez wręczenia solenizantowi prezentu. Sam wybór prezentu dla niektórych stanowi już spore wyzwanie. Co jednak w przypadku gdy mamy już prezent ale nie wiemy jak go zapakować? Może to być szczególnie kłopotliwe jeżeli nasz podarek jest nieco większych rozmiarów. W tym artykule podpowiemy wam zatem w jaki sposób zapakować duży prezent.

W jaki sposób zapakować duży prezent
W jaki sposób zapakować duży prezent

Jeżeli prezent jaki zamierzamy wręczyć jest rzeczywiście sporych rozmiarów to dobrym pomysłem będzie inwestycja w papier ozdobny. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele wzorów i kolorów do wyboru. Najistotniejsze  jest aby odpowiednio dobrać ilość papieru do wielkości naszego prezentu. Jeżeli widzisz, że jeden arkusz papieru ozdobnego będzie nie wystarczający to nic nie stoi na przeszkodzie abyś połączył dwa lub więcej przy użyciu bezbarwnej taśmy klejącej. Zapakowany papierem ozdobnym prezent warto dodatkowo udekorować kolorową wstążką.

Dla osób które stawiają na nieco bardziej minimalistyczne opakowanie dobrym rozwiązaniem będzie zwykły szary papier. Jeżeli mamy w sobie zacięcie artystyczne to możemy pokusić się o jego udekorowanie przy pomocą kolorowych stempelków czy też własnym rysunkiem. Nawet podpis z dedykacją będzie stanowił doskonały dodatek do tego rodzaju pakowania.

W przypadku prezentu o bardzo nieforemnych kształtach lepiej natomiast będzie postawić na pudełka. Szczególnie mowa tutaj o pudełkach prezentowych. Można bez problemu bowiem dobrać ich rozmiar do tego jakiej wielkości jest nasz prezent. Ponadto obecnie pudełka prezentowe dostępne są w bardzo wielu interesujących wzorach czy też tematycznych nadrukach związanych z uroczystościami takimi jak Dzień matki czy też Dzień kobiet.

Alternatywą dla wspomnianych wyżej sposobów pakowania jest wykorzystanie tkanin i różnego rodzaju materiałów. Różne faktury i wzory pozwalają stworzyć wyjątkowe opakowanie dla niemal każdego prezentu. Szczególnie dobrze prezentują się prezenty opakowane tiulem i przełamane wstążką w kontrastowym kolorze.

Na sam koniec warto pamiętać aby w przypadku zapakowanego prezentu dołączyć jeszcze liścik z życzeniami lub też dedykacją. Miłym uzupełnieniem całości są też wszelkiego rodzaju kokardy i wstążeczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *