W jaki sposób wybrac odpowiedni diament na prezent

diament

Szukasz unikatowego prezentu, który będzie zapamiętany przez długi czas? To w takim razie powinieneś rozważyć zakup diamentu, jest to drogi kamień szlachetny jednak diament będzie unikalny i na pewno obdarowany będzie zachwycał się tym prezentem.

Najważniejszy jest wygląd

Jednak należy zacząć od początku. Wybór diamentu to nie jest taki prosty jak by się mogło wydawać. Dla tego na początku należy wziąć pod uwagę kilka czynników które będą wpływały na to czy diament który kupimy będzie unikalny. Zacznijmy od pierwszego czynniku najważniejszego czyli od szlifu. Wiadomo że brylant powstaje dopiero po odpowiednim oszlifowaniu. Tylko profesjonalista wykona to zadanie tak aby nadać diamentowi idealne proporcję oraz unikatową grę świateł. Jest to czynnik który odsłoni piękno diamentu. Powinniśmy zwrócić największa uwagę na ten aspekt diamentu.

Oceniamy diament przez jego parametry

Kolejnym czynnikiem który jest bardzo ważny przy wyborze diamentu jest oczywiście jego waga która określana jest przez karaty, natomiast wartość diamentu może być określana też przez punkty ponieważ jeden karat to 100 punktów. Zaznaczmy iż 1 karat to około 0.2g dla tego używamy karatów ponieważ są one unikatową jednostką którą używamy przy określaniu kamieni szlachetnych. Ostatnimi rzeczami na które powinniśmy zwrócić uwagę jest oczywiście barwa i przejrzystość jednak jest to tylko aspekt wizualny który zależy tylko i wyłącznie od naszego gustu. Należy także oddać diament do certyfikacji diamentu która stwierdzi czy jest on oryginalny.

Dobierając diament przy uwzględnieniu tych czynników powinniśmy uzyskać prezent idealny, dla tego warto zwrócić na nie uwagę przy takim zakupie.

 

Certyfikacja diamentu http://www.pollabo.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *