W jaki sposób umeblować pokój dzienny?

W jaki sposób umeblować pokój dzienny?

Salon to jedno z najważniejszych miejsc w każdym domu. Tam spędzamy rodzinnie czas z bliskimi oglądając telewizję lub przyjmujemy zaproszony w odwiedziny gości. Aby jednak nadać temu pomieszczeniu niepowtarzalny charakter trzeba odpowiednio dobrać meble. To od nich zależy jaki finalny charakter będzie miał nasz pokój dzienny. W tym artykule podpowiemy wam zatem w jaki sposób umeblować pokój dzienny.

jak urządzić salon
jak urządzić salon

Zastanówmy się zatem jakie są najważniejsze meble, które powinny znaleźć się w salonie. Najczęściej w centralnej części zlokalizowane powinny być meble wypoczynkowe takie jak sofa oraz fotele. Zaraz obok tych mebli znaleźć powinien się stolik kawowy. Oprócz tego w salonie nie może zabraknąć regałów, komody, małej biblioteczki czy też witryny. Oczywiście jeżeli nie przewidujemy powieszenia telewizora na ścianie to jakiś zestaw szafek RTV też powinien wzbogacić całe umeblowanie.

Jak dobrać kolorystykę takowych mebli do salonu. Tutaj sprawa jest dość prosta. Miłośnicy nowoczesnych wnętrz i dużej przestrzeni powinni zdecydować się na meble w jasnych odcieniach. Natomiast Ci, którzy cenią sobie klasykę i bardziej tradycyjne wnętrza powinni zwrócić swój wzrok w stronę mebli w ciemniejszych odcieniach. Dodatkowo warto pamiętać o tym iż umeblowanie w salonie można dobierać stosując  zasadę podobieństw. Ciemne kolory mebli do ciemnego tła ( podłogi i ściany ) a jasne do jasnego. Trzeba jednak przy tego rodzaju aranżacji nie przesadzić i nie sprawić, że dane wnętrze stanie się zbyt monotonne.

Decydując się zatem na wystrój danego wnętrza dobrze jest zacząć od wyboru samych mebli i ich kolorystyki. Przemalowanie ścian aby pasowały do naszego wyboru jest bowiem dużo prostsze niż wymiana mebli.

Innym podejściem do tematu aranżacji salonu jest wykorzystanie zasady kontrastu. Wtedy jasne meble zestawiamy z ciemnymi ścianami i na odwrót. Wtedy meble będą bardzo mocnym akcentem kolorystycznym w danym wnętrzu.

A jakie konkretnie meble wybrać? Co teraz jest najbardziej popularne. W naszym kraju dużym wzięciem ze strony klientów cieszą się sofy w klasycznej formie jak i te nowoczesne, oparte na prostych formach i jednolitym odcieniu tapicerki. Szare meble są bowiem bardzo uniwersalne i można je wkomponować niemal do każdego wnętrza.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *