Symboliczne znaczenie diamentu

Symboliczne znaczenie diamentu

Praktycznie każdy kamień szlachetny ma jakieś ukryte znaczenie lub symbolizuje coś istotnego. W tym artykule skupimy się na tym jakie jest symboliczne znaczenie diamentu.

diament
diament

Zacznijmy zatem od tego, że diament w swojej oszlifowanej formie zaliczamy już do miana brylantu. Ten kamień szlachetny jako jeden z nielicznych składa się wyłącznie z jednego pierwiastka. Ma to symbolizować jego prostotę i czystość. Przekłada się to też na ogromną wytrzymałość tego kruszcu.

Z tego też względu uważany jest za kamień o ogromnej sile promieniowania i postrzegany jest przez wielu jako symbol doskonałości. Wypełniony światłem o ogromnej żywotności jest w stanie wysłać je do najmroczniejszych zakamarków naszej duszy aby ją oczyścić. W przypadku gdy jednak nie zgodzimy się na zmianę jaką ma wnieść w nasze życie światło diamentu to możemy odczuwać niepokój. Zamykając się na działanie diamentu odcinamy sobie dostęp do pozytywnych rzeczy jakie mógłby on w nas obudzić.

Zgoda na rozświetlające działanie diamentu pozwoli nam wyzwolić się z osobistych niewoli oraz zbliżyć nas do prawdy oraz czystości czyli wartości które pozwolą nam na połączenie z całym Wszechświatem.

Wszystkie osoby zamykające się na uzdrawiającą moc diamentu pokazują swoją butę oraz uciekają przed możliwością wejścia na duchową ścieżkę. Poprzez naniesienie na nasze ciało symbolu diamentu będziemy w stanie uchronić się przed wszelkimi katastrofami naturalnymi.  Ponadto energia oraz sproszkowany diament według wierzeń są w stanie wyleczyć nawet najbardziej wyniszczające choroby. Diament to też symbol pozwalający usunąć wszelkie wątpliwości oraz przybliżyć nas do prawd rządzących przyrodą.

Według wierzeń również woda diamentowa czyli taka w której moczony był diament pozwala wyleczyć z febry lub żółtaczki. Natomiast trzymanie diamentu w ustach jest w stanie uśmierzyć gniew jak i wyleczyć z nałogu pijaństwa. Wieki temu Hipokrates zalecał stosowanie diamentu jako środka leczniczego na takie dolegliwości jak cukrzyca, gorączka czy też zapalenie wątroby.

Natomiast hinduistyczny rytuał o nazwie Namaskarma polegał na obsypaniu noworodka brylantowym pyłem co miało zapewnić dobre zdrowie oraz siłę życiową.

Ponadto diament miał mieć też rzekomo właściwości pozwalające na lepszą koncentrację oraz pomagać w realizacji planów i marzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *