Sprawdzone sposoby na relaksującą kąpiel i zdrową skórę

Sprawdzone sposoby na relaksującą kąpiel i zdrową skórę

Stresujący dzień to coś z czym większość z nas musi mierzyć się co najmniej kilka razy w ciągu miesiąca. Na tego typu stres najlepsza jest odrobina spokoju i rozluźnienia. Idealnie zatem do tego celu sprawdzi się relaksująca kąpiel. Nie chodzi jednak tutaj o standardową kąpiel. W tym przypadku zazwyczaj stosowane detergenty zastąpimy bowiem naturalnymi substancjami myjącymi. Tym samy w artykule pokażemy wam sprawdzone sposoby na relaksującą kąpiel i zdrową skórę.

relaksująca kąpiel
relaksująca kąpiel

W przypadku większości z nas na półce w łazience spotkać można płyny i żele do kąpieli o różnych zapachach i kolorach. Zastanówmy się jednak czy tego rodzaju środki są na pewno zdrowe dla naszej skóry. Czy nie lepiej od czasu do czasu postawić na naturalne kosmetyki?

W pewnym sensie przez używanie tradycyjnych środków do mycia jak żele sami wpędzamy się w kłopoty. Oczyszczając bowiem skórę jednocześnie naruszamy jej barierę ochroną. W ten sposób zmuszamy się niejako do stałego wspomagania się balsamami nawilżającymi czy też odżywczymi.

Dobrze zatem od czasu do czasu zrezygnować z tego rodzaju środków myjących i wybrać w pełni naturalne i zdrowe składniki, które łagodniej będą oddziaływać na skórę.

Myśląc zatem o relaksie po ciężkim dniu warto połączyć przyjemne z pożytecznym i przygotować własne ekologiczne kosmetyki które wykorzystamy podczas odprężającej kąpieli.

I tak aby uzyskać miły dla nozdrzy zapach podczas kąpieli warto zastosować olejki eteryczne. Aby ułatwić ich rozprowadzenie w wodzie trzeba wymieszać około pięć do dziesięciu kropli z piętnastoma mililitrami mleka. Dodatkowo patrząc na swój typ skóry możesz użyć innych składników. W przypadku skóry tłustej będzie to olejek lawendowy i cytrynowy. Do skóry normalnej polecamy olejek jaśminowy i ten z drzewa sandałowego. Skóra wrażliwa na pewno doceni lawendę oraz rumianek. Natomiast skóra sucha będzie cieszyć się z dodatku szałwii i lawendy.

W przypadku relaksującej kąpieli nie można też zapomnieć o ziołach. Zioła do kąpieli to znakomity sposób o zadbanie o naszą skórę. Pięknie pachną i mają jednocześnie właściwości lecznicze.

Przygotowując się do relaksującej kąpieli warto też stworzyć własną ziołową myjkę do ciała. Wystarczy do tego celu użyć kawałka rajstop i wsypać do nich trochę płatków owsianych, ziół i kilka łyżeczek zmielonych migdałów. Wszystko to wiążemy a następnie używamy do wyszorowania ciała podczas kąpieli w wannie. Trzeba zaznaczyć iż taka myjka jest jednorazowa i na następna kąpiel musimy przygotować nową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *