Sposoby na zdobycie klienta dzięki pozycjonowaniu strony www

Sposoby na zdobycie klienta dzięki pozycjonowaniu strony www

Kiedy w obecnych czasach wspominamy i myślimy o SEO w głównej mierze mamy na myśli działania mające na celu zdobycie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pozycjonowanie stron www to też bardzo przydatne narzędzie marketingowe. Pomaga bowiem w kreowaniu wizerunku marki. Pozytywny wizerunek natomiast przekłada się na większą liczbę potencjalnych klientów. W tym artykule omówimy zatem dla was sprawdzone sposoby na zdobycie klienta dzięki pozycjonowaniu strony www.

seo jako branding
seo jako branding

Pierwszym krokiem do tego celu powinno być uproszczenie całej procedury zakupowej na urządzeniach mobilnych. Responsywne strony są dużo bardziej lubiane przez algorytmy wyszukiwarki Google. Ułatwiają one również samo obcowanie ze stroną użytkownikom urządzeń takich jak smartfony czy tablety. Statystyki jasno pokazują, że udział sprzedaży za pośrednictwem tego rodzaju urządzeń jest z roku na rok coraz większy. Strona musi zatem być nie tylko mobilna ale też dostosowana do szybkich zakupów za pośrednictwem tego rodzaju urządzeń.

Kolejną kwestią jest dostosowanie słów kluczowych do danej grupy docelowej. Jeżeli zakładamy, że naszą drogą dotarcia do klienta jest postawienie na wyższe ceny niż konkurencja to właśnie odpowiednia strategia działań seo pomoże dotrzeć do klienta który preferuje produkty typu premium. Przykładowo klient, który szuka ,,wyjątkowej, wyjściowej garsonki na prezent” na pewno nie opuści strony z powody ceny danego towaru. Szuka bowiem ekskluzywnego towaru, który dodatkowo ma być podarunkiem.

Następnym sposobem w jaki seo może pomóc w zdobyciu klienta jest maksymalne uproszczenie sprzedaży. Algorytmy Google sprawdzają bowiem również czy użytkownicy nie mają problemów z poruszaniem się po danej witrynie. Jeżeli UX danej strony jest dobry to może ona liczyć na lepsze pozycje w wyszukiwarce. Należy zatem postarać się aby na stronie wdrożona była prosta i intuicyjna nawigacja. Wszelkie formularze powinny być maksymalnie uproszczone a wyskakujące elementy jak pop-upy nie mogą rozpraszać uwagi użytkownika.

Na sam koniec trzeba jeszcze wspomnieć iż do zdobycia klienta można wykorzystać odpowiednie budowanie profili linków. Współpraca z influencerami czy blogerami to znakomita okazja do promowania wizerunku marki oraz zbierania wartościowych odnośników do naszej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *