Sporty rowerowe – nie tylko rekreacja

rower

Jeżeli mieszkasz w większym mieście, na pewno zauważyłeś że coraz więcej ludzi rezygnuje z poruszania się autem czy busem na rzecz rowerów. Ludzie coraz częściej sięgają po ten środek transportu. Jednak każdy z nich robi to raczej rekreacyjnie, dla kondycji czy też aby spalić trochę kalorii. Jednak istnieje też grupa która uprawia różnie sproty rowerowe. Dziś postaram opisać kilka rodzajów rowerów z których korzystają.

Rower Szosowy

Na początek najoczywistsze czyli rowery szosowe. Jest to sport który widzimy często w telewizji. Rowery szosowe posiadają bardzo cienkie koła i są bardzo lekkie przez co na asfalcie osiągają bardzo duże prędkości. Oczywiście siła z którą jedziemy również jest mniejsza przez co jazda na takim rowerze jest przyjemna.

 

Rower Górski

Kolejną dyscypliną jest kolarstwo górskie. Zazwyczaj używa się w nim rowerów gorskich ponieważ również mają w miarę lekką wagę wjedziemy nim na większe górki oraz możemy wziąć go na ramię kiedy musimy pokonać większa przeszkodę. Jednak w rowery górskie musimy włożyć trochę więcej siły niż w poprzedni.

 

Rower Downhill

Ostatnią kategorią sportową jaką opisze jest downhill. Jest to specyficzny sport ponieważ jest on wykonywany w wysokich górach. Rowery są duże i przystosowane do dużych wysokości oraz trudnych warunków nawierzchni. Bardzo fajny sport ze względu na ładne widoki.

 

Rower na każdy sport

Po krótce opisałem tutaj trzy dyscypliny które są popularne wśród naszych rowerzystów. Do każdego sportu rowerowego należy posiadać odpowiedni rower aby uzyskać pożądany komfort. Jeżeli zaciekawiłem was tymi sportami zapraszam do komentowania oraz poczytania szerzej o tych sportach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *