Skóry owcze jako dekoracja: modny trend wnętrzarski

Dekoratorzy wnętrz zachwycają się nowym trendem wnętrzarskim zwanym sheepskin. Moda na dekorację wnętrz skórami owczymi pojawiła się wraz ze wzrostem popularności takich stylów jak: skandynawski, minimalistyczny i industrialny. Skóry owcze we wnętrzach to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych tekstyliów i klasycznych dywanów.

Skóry owcze

Skóry owcze we wnętrzach: zastosowanie

Skóry owcze jako element dekoracyjny jest znany już od stuleci. Ich obecność we wnętrzach kojarzymy przede wszystkim z góralską chatą, leśniczówką lub ludowym stylem wnętrzarskim. Nowy trend, czyli sheepskin, zmienił nieco zastosowanie tego naturalnego materiału. Obecnie skóry owcze są prezentowane w nowoczesnych wnętrzach i wielkomiejskich apartamentach. Ich uniwersalność sprawia, że pasują do wielu stylów. Ocieplają przestronne i chłodne przestrzenie w stylu industrialnym. Zachwycają się nimi także minimaliści, ponieważ skóry owcze świetnie wypełniają przestrzeń i zastępują meble oraz tradycyjne tekstylia, takie jak narzuty lub dywany. Skóry owcze są najczęściej eksponowane na siedziskach rożnego typu: krzesłach, fotelach i kanapach. Świetnie prezentują się także na schodach, na podłodze – zwłaszcza przed kominkiem.

Skóry owcze

Skóry owcze: właściwości

Trend sheepskin to nie tylko same skóry w różnych kolorach, ale także meble wykonane z tego materiału. Obecnie prawdziwym bestsellerem stały się pufy i fotele relaksacyjne z naturalnych skór owczych, które prócz wygody użytkowania mają tę zaletę, że są niezwykle designerskie i oryginalne. Właściwości skór owczych są związane z ich naturalnym pochodzeniem, dlatego warto je eksponować nie tylko w pokojach dziecięcych i w salonie, ale także w łazience lub w przedpokoju. Wielkimi admiratorami skór owczych są dzieci z uwagi na ich puszystość, miękkość i miłe doznania podczas ich dotykania. Dorośli cenią je za elegancję i szeroki wybór kolorystyczny, ponieważ skóry mogą być barwione niemal na dowolny kolor.

Aby skóra owcza prezentowała się dobrze w danej aranżacji, warto dopasować jej kolor do innych elementów ze skóry. Dekoracja wnętrza za pomocą skór jest łatwa i prosta: wystarczy usunąć nadmiar rzeczy, aby nowy element mógł znaleźć się w centrum uwagi. Takie działanie z pewnością przyniesie oczekiwany efekt zachwytu. Dekoratorzy wnętrz przestali ten dodatek postrzegać jako „swojską cepelię”. Zaczęto dostrzegać w skórach naturalne piękno, znamionujące dobry gust i wysoką klasę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *