Samodzielna diagnostyka samochodu jaki interfejs wybrać?

W tych czasach mamy internet a za jego pomocą i z chęciami możemy naprawiać wiele rzeczy. Jedną z tych rzeczy może być nasz samochód. Możemy sami ocenić jego stan poprzez

 

zakup i użytkowanie interfejsu diagnostycznego. Jest ich na intrenecie wiele ja dziś podam dwa najlepsze dla początkujących które są proste i użyteczne.

Zestaw Diagnostyczny Mercedes SD CONNECT C4

Zacznijmy od składu tego zestawu, a znajduje się w nim między innymi kabel SD Connect 4 z najnowszym firmwarem, kable OBD2, 38,14,8 pin oraz kabel sieciowy. W zestawie znajdziemy również oprogramowanie które posiada funkcje automatycznej aktualizacji. Najważniejszymi zaletami tego urządzenia są na pewno to że obsługuje wi – fi posiada aktualzacje oraz wsparcie dla wielu języków.

Zestaw Diagnostyczny ISUZU (J2534)

 

Tak jak poprzednio zacznijmy od tego co znajduje się w zestawie a znajduje się w nim nexiq-Link 2 oraz kabel usb. Dodatkowo znajdziemy w nim 6 i 9 pinowy adapter Deutsch. Jeżeli chodzi o oprogramowanie Diagnostic Service System. Zaletami tego zestawu na pewno jest funkcja diagnostyki silnika, skrzyniu biegów oraz zawieszenia oraz możliwość programowania sterownika.

zestaw diagnostyczny

 

Zestaw diagnostyczny nie taki tani

Oczywiście nie są to rzeczy tanie, aczkolwiek bardzo przydatne jeżeli zajmujemy się samochodami częściej i bardziej szczegółowo. Jednak taki zestaw diagnostyczny na pewno dostarczy nam przydatnych informacji o naprawianych samochodach, więc polecam zaoszczędzić domowym mechanikom i zakupić taki zestaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *