Jeden materac wiele różnic

 

materacCodziennie chodzimy spać, jest to część naszego życia. Jednak wielu ludzi nie wie że śpią na niewłaściwych materacach, przez co nasz sen nie jest tak dobry jak powinien być. Gdy jednak dochodzi do zakupu materacu, nie wiemy też czym różnią się poszczególne typy materaców, ja dziś postaram się przybliżyć kilka typów materacy.

Materac bonellowy

W środku takiego materacu znajdziemy sprężyny w typowym kształcie wykonane są one z hartowanego drutu wszystko to stanowi wygodną i solidną konstrukcję. Przez połączenie sprężyn w tym materacu otrzymujemy elastyczność, ponieważ gdy jedna sprężyna się ugnie to reszta też. Materac bonellowy jest bardzo odporny na odkształcenia.

Materac piankowy

Materace takie wykonane są z pianki poliuretanowej, a jest to materiał wysokiej jakości. Jego najważniejszą cechą jest wytrzymałość. Materiał ten jest bardzo trwały oraz odporny na odkształcenia. Jest to bardzo dużym plusem. Dodatkowo materace piankowe są przewiewne co zapewnia prawidłowy obieg powietrza.

Materac termoelastyczny

Często pianka termoelastyczna jest zwana pianką memory. Wszystko to dla tego że pod wpływem ciepłem pianka ta zaczyna dostosowywać się do ciała. Używając takiego materacu zapewnimy sobie komfortowy sen który nas odpręży i zrelaksuje.

Jeżeli będziesz wybierać następnym razem ten produkt będziesz miał już większą wiedzę na temat tego jaki materac posiada właściwości które będą dla Ciebie najlepsze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *