Rowerowy szał – czyli rowery i festiwale

rowery

W naszym kraju nie brakuje fanatyków sportów rowerowych. Jak widać po ulicach naszych miast coraz więcej ludzi porusza się na dwu kołowcach. Jednakże mówię tutaj bardziej o zapaleńcach którzy trenują aby jechać na przeróżne festiwale rowerowe które zrzeszają ludzi którzy uwielbiają rowery. Chciałbym dziś przedstawić kilka najpopularniejszych festiwalów rowerowych.

Bike Festiwal

Jest to masowa impreza przygotowana szczególnie dla fascynatów rowerów. W tym festiwalu rowery są na pierwszym planie, event ten przyciąga ponad 20 tysięcy ludzi z całego świata a wspierają go firmy m. in. Z Czech, Austrii, Włoch, Niemiec oraz nasze lokalne. Impreza ta polega na promowaniu marek i sprzętów rowerowych. Podczas trwania tego wydarzenia organizowane są różne pokazy na przykład trial rowerowy, spotkania z gośćmi specjalnymi, konkursy dla uczestników.

Dolnośląski festiwal rowerowy

W tym roku odbędzie się po raz drugi. Skupi on fanatyków którzy spędzają aktywnie czas wolny i przede wszystkim rowerzystów. Festiwal odbywa się w jeden kwietniowy weekend. Wydarzenie to skierowane jest zarówno dla amatorów jak i zawodowców, organizatorzy zachęcają do przyjścia również ludzi którzy traktują rowery jako forme wypoczynku czy też jako transport.

Ultra maraton szklarska poręba

 

Jest to maraton przeznaczony na rowery górskie. Uczestnicy mogą zapisać się na dystans 25, 40, 70 lub aż 100 km. Wydarzenie odbywa się w bardzo malowniczej górskiej i pięknej miejscowości szklarska poręba. Wielu uczestników z całego świata przyjeżdża aby odbyć wyścig.

rowery

 

Gdzie się wybrać?

Proponuję wybierać się na takie eventy jeżeli mieszkacie gdzieś nie daleko, jest tam dużo specjalistów którzy mogą wam doradzić w kwestiach waszych rowerów, czy też samej jazdy. Warto wybrać się również dalej jeżeli fascynujesz się rowerami a dowiesz się wielu ciekawych rzeczy na temat twojej rowerowej zajawki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *