Rower klasyczny czy elektryczny

rower elektryczny

Kiedy nadchodzi czas aby zakupić nowy rower, mamy do wyboru wiele modeli. Jednak ostatnio coraz bardziej popularne stają się rowery elektryczne. Lecz czy warto inwestować pieniądze w taki rower, czy lepiej kupić klasyczny?

Rower elektryczny zalety i wady

Oczywiście największą zaletą roweru elektrycznego jest to że możemy nie wkładać w ogóle sił w naszą jazdę. Jednak im więcej sił włożymy w przejechanie naszej trasy, tym więcej kilometrów będziemy mogli przejechać na jednym ładowaniu. Rower elektryczny ma oczywiście cięższą wagę oraz jest droższy od klasycznych rowerów. Rowery elektryczne również jak zwykłe posiadają różne typy i warianty. Tak więc  możemy wybrać model do jazdy miejskiej jak i do jazdy w góry.

Rower klasyczny i jego zalety

Rower klasyczny musi napędzać nasza siła, jednak to jest właśnie piękno jazdy na rowerze, dla tego też warto rozważyć czy drogi rower elektryczny dobrze zastąpi nam klasyczny rower miejski. Przy zwykłym rowerze może zepsuć się o wiele mniej części. Jego waga zazwyczaj nie przekracza 20 kg przez co zwiększa się nasza prędkość poruszania. Warto też zaznaczyć że ceny rowerów klasycznych są bardzo niskie. Więc już do 1000zł kupimy bardzo dobry rower.

Jeżeli potrzebujesz roweru który przewiezie cię z jednego miejsca na drugie bez użycia większej  siły, to śmiało możesz zakupić rower elektryczny, jednak jeżeli chcesz czerpać przyjemność z jazdy, zrobić kondycję czy też poprawić swoją sylwetkę to rower klasyczny będzie dobrym wyborem na ten sezon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *