Czy każdy rower elektryczny z silnikiem można nazwać elektrycznym

rower elektryczny

Ostatnio bardzo często słyszy się o pojęciu rower elektryczny.Rowery te są droższe niż zwykłe jednak ułatwiają nam poruszanie się po drogach, nie musimy wykorzystywać siły aby się poruszać. Jest to wygodne rozwiązanie. Jednak co jest definicją roweru elektrycznego i czy każdym rowerem elektrycznym możemy swobodnie poruszać się po naszych drogach.

Co to jest rower elektryczny

Od pewnego czasu producenci rowerów, starają się jak najbardziej uprościć jazdę rowerem. Na początku były to hybrydy czyli nasza siła była wspomagana silnikiem elektrycznym. Jednak od nie dawna wprowadzono silniki elektryczne które ułatwiają nam sposób poruszania się. Czy jednak każdy rower z napędem można nazwać elektrycznym? Otóż nie definicja podaje jasno rower elektryczny nie może posiadać napięcia wyższego niż 48V oraz jego moc nie może przekraczać 250 W co wprowadza pewne komplikacje.

Co zrobić przy kupnie

Jeżeli parametry te są wyższe niż podane wtedy jazda takim rowerem nie jest możliwa, ponieważ wtedy rowery które mają większe silniki należy nazwać już motorowerami. Co za tym idzie poruszamy się już całkiem innym typem pojazdu. Należy o tym pamiętać ponieważ rower elektryczny jeszcze może poruszać się na ścieżkach rowerowych jednak motorower już nie.

Pamiętajmy aby przy kupnie takiego urządzenia upewnić się czy na pewno jest to rower elektryczny którym możemy poruszać się po wskazanych ścieżkach oraz czy posiadamy uprawnienia odpowiednie na ten typ pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *