Rower dla seniorów czyli jazda w każdym wieku

rower

 

Sport rowerowy jest bardzo dobry przede wszystkim ze względu na właściwości zdrowotne. Jednak aby zacząć jazdę na rowerze należy najpierw wybrać odpowiedni model pod trasy jakimi często będziemy jeździć. Jest to o tyle ważne że dla starszych użytkowników rowerów są specjalne modele które mogą przyśpieszyć i uprzyjemnić wycieczki rowerowe.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie

Zacznijmy od tego że różnica między poszczególnymi modelami rowerów może być ogromna. Dla starszych użytkowników dwie najlepsze opcje to rowery elektryczne bądź rowery z niską ramą. Bardzo dobre będą rowery miejskie. Oczywiście takie rowery z niską ramą mają ten plus że będzie lepiej się na niego wsiadać co może być problemem dla niektórych seniorów, jest to na pewno duże ułatwienie. Kolejnym bardzo ważnym elementem przy wyborze takiego roweru jest siodełko. Powinno ono być jak najbardziej dostosowane pod użytkownika aby w pełni czerpać przyjemność z jazdy.

 

Czy rower elektryczny będzie dobry

Kolejnym rowerem jest oczywiście rower elektryczny. Jest on nieco cięższy niż inne rowery jednak jego wspomaganie elektryczne będzie idealne dla ludzi którzy mają małą wytrzymałość. Taki dwukołowiec umożliwi nam dłuższe przejażdżki bez żadnego większego zmęczenia. Oczywiście jednoślad eklektyczny nie będzie jechał za nas jednak bardzo wspomoże nasze mięśnie w jeździe. Jest to bardzo dobra alternatywa dla tych którzy nie mają sił aby jeździć na dłuższe trasy lub nie mają dużej kondycji.

Jak widać w każdym wieku możemy korzystać ze sportów rowerowych jednak podstawą jest wybór odpowiedniego roweru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *