Rodzaje motocykli dostępnych na rynku

Rodzaje motocykli dostępnych na rynku

Wiedza większości osób na temat rodzajów motocyklów dostępnych na rynku jest bardzo uboga. Nie wie on na jakie kategorie można podzielić motocykle lub też przyjmuje, że istnieją jedynie dwie kategorie – sportowe i turystyczne. Motocykle występują jednak w dużo większej liczbie typów i rodzajów. W tej publikacji postaramy się wam przybliżyć jak naprawdę wygląda podział na typy motocykli. Jeżeli zatem chcecie dowiedzieć się jakie rodzaje motocykli dostępnych na rynku wyróżniamy to zapraszamy was do dalszej lektury.

Rodzaje motocykli dostępnych na rynku
Rodzaje motocykli dostępnych na rynku

Pierwszą kategorią są motocykle szosowe czyli takie, których przeznaczeniem jest poruszanie się po utwardzonych drogach. Do nich należą na przykład nakedy czyli motocykle, które zostały pozbawione owiewek silnika i ramy. Nie mają też najczęściej żadnej szybki ochronnej nad kierownicą. Jeździ się na nich w pozycji wyprostowanej z lekkim pochyleniem w stronę przedniego koła.

Kolejną kategorią są motocykle sportowe. Popularnie zwane są one przez niektórych ścigaczami. Ich cechą charakterystyczną są silniki o dużej mocy które pozwalają rozwijać tym maszynom zawrotne prędkości i przyśpieszać w czasie poniżej 3 sekund do stu kilometrów na godzinę. Charakterystycznym elementem motocykli sportowych jest aerodynamiczna owiewka nadająca sylwetce motocykla bardziej opływowych kształtów. Pozycja motocyklisty na tego typu konstrukcji jest niemal leżąca.
Ciekawym przykładem motocykli sportowych są te przeznaczone do żużlu. Z motocyklami sportowymi łączy je bardzo szybkie przyśpieszenie. Nie rozwijają one jednak aż tak dużych prędkości i mają inną konstrukcję. Jeżeli chcecie więcej się dowiedzieć na temat tego rodzaju motocykli i sportu jakim jest żużel to koniecznie odwiedźcie stronę speedwaynews.pl

Inną kategorię motocykli stanowią te turystyczne. Są one stworzone z myślą o dalekich wyprawach. Mają największe gabaryty ze względu na konieczność pomieszczenia różnego rodzaju toreb i plecaków. Pozycja na takim motocyklu jest możliwie jak najbardziej wyprostowana, dzięki czemu zapewnia komfortowe przemieszczanie się nawet przez setki kilometrów.

Na sam koniec warto wspomnieć jeszcze o tak zwanych customach czyli motocyklach które są przygotowane na specjalne zamówienie danego klienta. Można tu wyszczególnić na przykład streetfightery czyli motocykle skierowane do jazdy miejskiej oraz bobbery czyli maszyny które zostały wystylizowane na takie pochodzące z II Wojny Światowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *