Rodzaje i zalety schodów drewnianych

Rodzaje i zalety schodów drewnianych

W wielu domach można spotkać coraz częściej pięknie się prezentujące drewniane schody które stanowią ozdobę całego pomieszczenia. Nie ma w tym trendzie nic dziwnego. Drewno to bardzo szlachetny materiał który nie tylko nadaje wnętrzom przytulnego charakteru ale może też służyć z powodzeniem przez długie lata. Dlatego nasi rodacy coraz chętniej zamiast stalowych schodów decydują się na takie wykonane z drewna. W związku z tym w poniższym artykule przedstawimy wam rodzaje i zalety schodów drewnianych.

Rodzaje i zalety schodów drewnianych
Rodzaje i zalety schodów drewnianych

Na samym początku skupmy się na zaletach takiego rozwiązania. Warto zaznaczyć, że schody oprócz swojej funkcji komunikacyjnej pełnią w bardzo wielu wnętrzach również rolę dekoracyjną. Z racji, że drewno to bardzo reprezentacyjny materiał schody drewniane znakomicie wpisują się w ten trend dekoracyjny.

Drewno jako materiał naturalny jest swoistym symbolem elegancji oraz nienagannego stylu. W związku z tym dobrze zaprojektowane i wykonane schody drewniane mogą bez problemu stanowić ozdobę holu czy też salonu. Nadając tym pomieszczeniom niepowtarzalnego charakteru. Jak wspomnieliśmy wcześnie schody drewniane wnoszą też do pomieszczenia bardzo dużo ciepła i przytulnego charakteru.
Oprócz tego drewno to materiał bardzo uniwersalny i pasuje do wielu wnętrz. Znakomicie komponuje się też z innymi materiałami takimi jak metal lub szkło.

Plusem jest też to, że drewno jako materiał ciepły w dotyku sprawia, że użytkowanie schodów nawet boso jest dużą przyjemnością.

Skoro najważniejsze zalety mamy już za sobą to teraz pora na przedstawienie rodzajów schodów drewnianych.

Otóż schody drewniane dzielimy między innymi na schody policzkowe. Tutaj podstawą schodów są dwie belki policzkowe. Innym rodzajem są schody osiodłane. Tutaj obydwa policzki mają swojego rodzaju wcięcia na które dopiero nakładane są stopnie. Ich dużym plusem jest możliwość wymienienia pojedynczego stopnia.

Następnym rodzajem są schody policzkowo-osiodłane czyli kombinacja dwóch wspomnianych wyżej rodzajów.

Spotkać można też schody policzkowo-sztycowe jak i schody dywanowe czyli takie bez nośnych belek policzkowych.

Jeżeli zatem szukają Państwo schodów drewnianych do swojego mieszkania to polecamy ich zamówienie u renomowanych producentów takich jak https://stolarnialobzow.pl/schody/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *