Renowacja mebli które zaległy kurzem czy warto?

renowacja mebli

Nie zastanawiałeś się kiedyś czy nie odnowić trochę twoich starych mebli?  Nie trzeba od razu ich zmieniać wydawać pieniędzy na nowe, lecz można spędzić trochę czasu poznać podstawy i samemu zrobić renowację. Renowacja mebli nie jest aż tak straszna. Nie jest to drogie lecz czasochłonne ale efekt będzie bardzo zadowalający.

Renowacja mebli drewnianych

Jeżeli chodzi o renowacje mebli drewnianych sprawa jest o tyle prosta że nie wymaga dużo narzędzi. Z meblami drewnianymi można zrobić wiele rzeczy, a ostatnio modne stały się meble vintage. Na internecie jest dużo poradników i możemy zrobić z naszymi meblami cuda za małe pieniądze. Jednak podstawą będzie przeszlifowanie tych mebli oraz umiejętność nakładania bejcy oraz lakierów do impregnacji.

Malowanie i fotele

Pamiętajmy że nasze meble nie musza być nudne. Jeżeli już je podszlifujemy będziemy mogli nałożyć ciekawy kolor, namalować swoje własne obrazki czy też ładne wzory wszystko zależy od waszej wyobraźni. Do takich mebli proponuje też dokupić nowe klamki które nadadzą im świeży wygląd. Pamiętajmy że nie tylko drewniane meble możemy odnowić, zastanówcie się nad odświeżeniem waszych fotelów, można odnowić je tapicersko a potrzebne materiały zakupić w hurtowni tapicerskiej np. http://tapicerskie.com.pl/

Do dzieła

Jeżeli zainteresował Cię ten temat zachęcam do renowacji swoich mebli, wystarczy poczytać trochę na internecie, sprawdzić wykonania innych i wdrożyć swój projekt do realizacji a gwarantuje Ci że unikalne meble przyciągną oczy każdego gościa który zobaczy twój pokój.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *