Pufy i fotele z filcu

Filc jest materiałem o długiej historii i wielu praktycznych zastosowaniach m.in. w branży odzieżowej, meblarskiej oraz w dekoracji wnętrz. Przez kilka dekad był zapomniany, ale całkiem niedawno znów powrócił do łask. Stało się tak za sprawą mody na odzież, meble i dodatki z motywami folkowymi. Ludowe wzory zwracają naszą uwagę na szerokie zastosowanie filcu w nowoczesnej formie takiej jak pufy i fotele.

Pufy i fotele z filcu

Pufy i fotele z filcu: nowe trendy

Filc świetnie sprawdza się w wystroju wnętrz w stylu minimalistycznym i skandynawskim. Znaczny wpływ na obecność filcu w branży meblarskiej i odzieżowej ma społeczność, która tworzy w domach rękodzieła z tego materiału. Zabawki, torebki, futerały, pojemniki i serwetki, ozdoby, ubrania i torebki, a nawet buty i kapcie, powstają obecnie z filcu, jako artykuły rękodzielnicze. Dlatego stosunkowo łatwo można stworzyć taką aranżację, w której fotele i pufy z filcu będą współgrały z innymi elementami wystroju wnętrza. Obecnie z filcu powstają pokrowce i obicia nowoczesnych foteli i puf, wypełnionych granulatem lub powstałych na bazie kształtki styropianowej. Filc jako surowiec do produkcji mebli spisuje się wprost rewelacyjnie, dlatego na  rynku pojawiły się nawet sofy wykonane z tego materiału.

Pufy i fotele z filcu

Pufy i fotele z filcu: właściwości i zastosowanie

Warto wiedzieć, że pełnię estetycznych możliwości tego materiału można dostrzec, gdy zastosuje się go w meblach typu sako. Projektanci nowoczesnych mebli dzięki filcowi mogą stworzyć niesamowite i oryginalne meble, które idealnie pasują do wnętrz w stylu skandynawskim i minimalistycznym. Siedziska w eleganckim szarym, grafitowym lub czarnym kolorze to bestsellery, pasujące do wnętrz w stylu industrialnym i wielkomiejskim. Ich obecność ociepla przestrzeń – tworzy się przyjazna atmosfera, sprzyjająca rozmowie i dyskusji przy filiżance kawy lub herbaty.

Fotele z filcu można z powodzeniem ustawić w tzw. strefie relaksu w biurze, w banku lub w poczekalni. Ich stabilne siedziska, wygodne oparcia i elegancki wygląd z pewnością docenią pracownicy oraz klienci firmy. Główne atuty foteli relaksacyjnych i puf to ich plastyczność i lekkość. Granulat styropianowy, stanowiący wypełnienie fotela, niezwykle łatwo można kształtować, dlatego to użytkownik decyduje o tym, w jakiej pozycji chce odpoczywać na fotelu. Granulat styropianowy ma również właściwości izolacyjne i dobrze zabezpiecza użytkownika przed kontaktem z chłodnym podłożem.

Pufy i fotele z filcu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *