Pufy dla dzieci: wybieramy odpowiednie siedzisko

Wybierając pufy dla dzieci wielu rodziców nie wie, jakimi kryteriami się kierować, aby wybrać odpowiednie siedzisko. Podjęcie decyzji o kupnie utrudnia fakt, że na rynku mamy obecnie szeroki i urozmaicony wybór w tej kategorii nowoczesnych mebli relaksacyjnych. Oto kilka wskazówek, które pomogą wybrać pufy dla dzieci w rożnym wieku.

Pufy dla dzieci

Pufy dla dzieci: kryteria wyboru

Pufy dla dzieci należy dopasować do ich zainteresowań i gustów. Co więcej, tego typu siedziska, muszą być całkowicie bezpieczne, nawet dla maluszków, dlatego przed zakupem należy sprawdzić czy dany model posiada atest Państwowego Zakładu Higieny.

Rodzice zazwyczaj doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ich pociechy chcą się wyróżniać spośród rówieśników, nawet jeśli nie mają odwagi pokazać tego w grupie. Dla dobra dzieci, ważne jest, aby mogły to uczynić w swoim pokoju. Domowe zacisze jest najlepszym miejscem, aby dorastający młodzi ludzie mogli bez obaw i skrępowania ukazać swoje indywidualne zainteresowania. Zakup puf dekoracyjnych może stać się przyczynkiem do dyskusji o pasjach dziecka i jego hobby. Rodzice  małego sportowca lub miłośnika aktywności fizycznej mogą okazać mu wsparcie wybierając siedziska w kształcie piłki nożnej. Na rynku dostępne są także inne, równie ciekawe wzory, kojarzące się z różnymi dyscyplinami sportowymi. Hitem sprzedażowym w ostatnich sezonach były zwłaszcza modele w kształcie piłki: tenisowej, siatkowej, koszykowej oraz rugby. Wybierając pufy dla dzieci warto pamiętać, że są to nie tylko doskonałe prezenty dla chłopców. Obecnie mamy do wyboru wiele wersji kolorystycznych, które z powodzeniem ozdobią także dziewczęce pokoje.

Pufy dla dzieci

Pufy dla dzieci: właściwości i zastosowanie

Wybierając pufy, warto wiedzieć, że specjalnie dla małych dzieci producenci przygotowali siedziska z wzorem w literki, które z pewnością ułatwią przedszkolakom naukę pierwszych liter i cyfr. Natomiast dla maluszków, które dopiero uczą się wstawać i chodzić, odpowiednie będą niezwykle lekkie modele puf typu kostka lub roller. Są one wykonane na bazie styropianowego stelaża, czyli tzw. kształtki styropianowej. Niska waga oraz stabilność to ich atuty, dlatego takie pufy mogą pełnić rolę pomocniczą w nauce wstawania i chodzenia. Dzięki ich niewielkim gabarytom i małej wadze mogą je z łatwością przesuwać nawet raczkujące maluszki. Co więcej, takie modele siedzisk są całkowicie pozbawione ostrych krawędzi, dlatego są rekomendowane do pokoi dziecięcych, przedszkoli, sal zabawa, klubów malucha i do świetlic szkolnych.

Dla osób spodziewających się dziecka oraz dla rodziców niemowląt idealne pufy to modele zwane workami sako. Z takiego siedziska z skorzysta z pewnością nie tylko mama karmiąca dziecko, tata bawiący się z oseskiem na podłodze, ale także samo maleństwo. Niemowlęta można odkładać na worek sako bez obaw, że zsunie się z niego. Wypełnienie tego modelu to granulat styropianowy, który świetnie izoluje i chroni przed kontaktem z zimnym podłożem. Plastyczne i miękkie siedzisko to świetny rodzaj leżaczka dla dziecka, podczas wspólnej zabawy z rodzicem na podłodze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *