Pracownicy i magazyn dane i porady

Obecnie ludzie coraz częściej chętnie zaczynają wybierać magazyn jako pracę, jest to spowodowane przede wszystkim intensywnością pracy dużym wynagrodzeniem oraz ofertą na rynku pracy która jest bardzo duża jednak co pokazują statystyki.

Liczby na magazynach

Na magazynach jest obecnie zatrudnione około 3 miliony osób. Jeżeli chodzi o płeć pracownika jest tu zachowana równowaga, ponieważ pracuje tyle samo mężczyzn jak i kobiet. Największą grupę stanowią pracownicy którzy jeszcze nie ukończyli 25 lat jest ich około 40% najbardziej zachęca ich możliwość stałej pracy oraz dobre wynagrodzenie jeżeli chodzi o pensję krajową.

Problem z rotacją pracowników

Oczywiście nie zawsze jest tak pięknie.  Branża ta posiada straszną rotację pracowników co jest dużym wyzwaniem dla pracodawcy. Najczęściej wynika to ze złych warunków panujących na magazynach oraz na złą atmosferę w pracy, często też rotacja jest spowodowana tym że ludzie nie mogą pogodzić pracy na magazynie z życiem prywatnym. Natomiast w pozostałych przypadkach wynika że nie wszyscy mają tyle siły aby podjąć taką pracę.

Co najlepiej zrobić aby pracownik był zadowolony

Jednak jak zatrzymać pracownika na stałe. Na początku należy zapewnić mu odpowiednie wynagrodzenie i warunki pracy. Na pewno kupno wózków paletowych elektrycznych może wpłynąć na komfort i wydajność pracy w naszym magazynie. Należy również zadbać o dobrą atmosferę w naszej hali produkcyjnej.

Wiedząc to powinniśmy lepiej zarządzać, przede wszystkim nasz magazyn oraz pracownicy są ważni dla tego powinniśmy się starać o jak najlepsze warunki dla naszych pracowników aby wszystko było szybkie wydajne i dobre.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *