Poznaj liczne korzyści z posiadania folii przeciwsłonecznej

Sposobem na uchronienie się przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i nagrzewaniem pomieszczeń podczas upalnych dni jest folia przeciwsłoneczna, montowana na szybę okienną. To innowacyjne rozwiązanie cieszy się sporą popularnością, tym bardziej że jest relatywnie tanie i skuteczne. Można zastosować je dosłownie wszędzie – zarówno w domowym zaciszu, jak i w firmie. Nie każdy z nas ma klimatyzację we wnętrzach, a rolety czy zasłony mogą okazać się niewystarczające. Z pomocą przechodzi folia przeciwsłoneczna, z montażem której poradzi sobie samodzielnie praktycznie każdy.

Dlaczego folia przeciwsłoneczna jest dobrym rozwiązaniem?

Zimą bardzo doceniamy źródło ciepła, ale latem wdzierające się do pomieszczeń promieniowanie słoneczne niekoniecznie jest tym, o czym właśnie marzymy. Podczas upałów chcemy być w stanie uchronić się przed nimi chociaż w swoim domowym zaciszu. Sposobów na to jest wiele – klimatyzacja, wiatrak, rolety, zasłony i folia przeciwsłoneczna na szybie okiennej. Folia może być uzupełnieniem lub alternatywą dla klimatyzacji.

Jest to dużo tańsze i prostsze rozwiązanie, niewiążące się z kosztownymi i czasochłonnymi remontami. Lato to nie jedyny czas, kiedy przydaje się folia przeciwsłoneczna. Zimą redukuje utratę ciepła, co przekłada się na mniejsze wydatki związane z ogrzewaniem pomieszczeń. Może być wobec tego użytkowana przez cały rok. Do dyspozycji są folie zewnętrzne i wewnętrzne. Bardziej efektywne są te pierwsze, za pomocą których można uzyskać efekt lustra weneckiego. Przy dużych przeszkleniach sprawdzą się idealnie. Można je nawet zamontować na oknie dachowym. Z kolei folie wewnętrzne są tańsze, bardziej trwałe. Poleca się je przy oknach z pojedynczą szybą.

Zwiększ prywatność dzięki foli przeciwsłonecznej

Folia przeciwsłoneczna redukuje ilość promieniowania przenikającego do pomieszczeń do nawet 80%, w zależności od tego z jakiego została wykonana materiału. W sprzedaży dostępne są nawet takie, które sprawiają wrażenie niewidzialnych. Niepozorna folia zwiększa prywatność, niweluje odblaski, chroni wyposażenie wnętrza przed blaknięciem, zmniejsza koszty związane z ogrzewaniem i klimatyzacją przez cały rok, nadaje oknom unikanego charakteru. Jej montaż składa się z dosłownie kilku etapów – odmierzenia i dopasowania folii, umycia szyby, spryskania folii i szyby roztworem, przyklejenia foli do szyby, wygładzenia jej powierzchni, docięcia folii i osuszenia brzegów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *