Pomysły na prezent z okazji Dnia Matki: fotele relaksacyjne

Dzień Matki to wyjątkowa okazja, warto więc wybrać oryginalny prezent, który będzie zarówno estetyczny, jak i praktyczny. Dobrym pomysłem jest zakup fotela relaksacyjnego, wyposażonego w miękkie siedzisko i wygodne, wysokie oparcie. Przyjrzyjmy się temu, jakie inne cechy i właściwości mają fotele relaksacyjne dla osób dorosłych i seniorów.

fotele relaksacyjne

Fotele relaksacyjne: główne cechy

Modne fotele relaksacyjne to najnowsza generacja siedzisk, wypełnionych granulatem styropianowym. Producenci w branży meblarskiej już dawno zauważyli, że osoby dorosłe i seniorzy coraz częściej są zwolennikami miękkich i komfortowych foteli relaksacyjnych. Jako zaleta jest postrzegana ich odmienność od tradycyjnych foteli z twardym oparciem i sztywnym stelażem. Nowoczesny design foteli relaksacyjnych zyskał uznanie także wśród dekoratorów wnętrz.

Głównym atutem foteli relaksacyjnych jest ich plastyczność i lekkość. Granulat styropianowy, stanowiący wypełnienie fotela, łatwo poddaje się kształtowaniu, więc to użytkownik decyduje o tym, w jakiej pozycji chce odpoczywać na fotelu. Granulat ma także właściwości izolacyjne, więc dobrze chroni osobę siedzącą na pufie przed chłodnym podłożem. Wiele pozytywnych komentarzy na temat siedzisk tego typu formułują przedstawiciele starszych pokoleń z uwagi na wysoki poziom komfortu ich użytkowania. Osoby starsze, często skarżące się na bóle pleców, odnajdują w fotelach tę miękkość i wygodę, której poszukiwali, starając się wyeliminować dyskomfort podczas siedzenia na tradycyjnych siedziskach.

fotele relaksacyjne

Fotele relaksacyjne: zastosowanie

Wyróżnikiem foteli relaksacyjnych jest z pewnością nowoczesny i designerski wygląd. Nowoczesne meble do siedzenia, zapewniające wysoki komfort użytkowania, mają także znaczne walory dekoracyjne. Kształty i wzornictwo tych siedzisk idealnie współgrają z wystrojem wnętrz w stylu nowoczesnym, futurystycznym, industrialnym i eklektycznym. Właśnie z uwagi na te atuty dekoratorzy wnętrz często eksponują fotele relaksacyjne nie tylko w pokojach dziecięcych i młodzieżowych i w sypialniach, ale przede wszystkim w pokojach dziennych. Jeśli chcemy włączyć fotele relaksacyjne do aranżacji salonu warto rozważyć, czy korzystniejszym rozwiązaniem będzie miękki fotel z oparciem, czy worek sako lub pufa, która jest niska i nie zasłania ani telewizora, ani stołu jadalnego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *