Ogród zimowy czyli rośliny w niskiej temperaturze

ogród zimowy

Zapewne niektórzy z was słyszeli pojęcie jakim jest ogród zimowy jednak nie każdy wie co to dokładnie jest. Moje pierwsze skojarzenie gdy usłyszałem takie słowo to oczywiście ogród który posiada specjalne rośliny które potrafią wytrzymać minusowe temperatury.

Co to jest ogród zimowy

Jednak się myliłem. Oczywiście ogród zimowy to specjalna konstrukcja zazwyczaj szklana. Zazwyczaj oparta jest na szkielecie drewnianym bądź też stalowym. Takie pomieszczenie będzie spełniało warunki które pozwolą rośliną żyć w odpowiedniej temperaturze. Oczywiście do takiego pomieszczenia najczęściej dodatkowo montuje się ogrzewanie, tak aby rośliny mogły się rozwijać w jak najlepszych warunkach jednak nie zawsze taka temperatura jest co później może wpłynąć na wybór roślin do naszego ogrodu zimowego.

Rośliny w ogrodzie zimowym

Oczywiście najważniejszą rzeczą w takim ogrodzie są same rośliny. Naprawdę gdy takie pomieszczenie jest dobrze zaadoptowane to rośliny które są w nim mogą stworzyć naprawdę piękny pejzaż który będzie zachwycał w środku zimy. Pamiętajmy jednak aby przy wyborze roślin które będą w naszym ogrodzie zimowym zwrócić uwagę czy dana roślina wytrzyma temperatury które będą w nim panować. Jeżeli wybierzemy odpowiednie krzewy ozdobne bądź drzewa ozdobne wtedy nie powinniśmy mieć problemu z nimi podczas tej pory roku.

Polecam zapoznać się z tematem ogrodów zimowych ponieważ jest to coś unikalnego i jeżeli jesteś miłośnikiem ogrodów to taka inwestycja będzie na pewno najlepsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *