O czym pamiętać pozycjonując stronę www

O czym pamiętać pozycjonując stronę www

Jednym z podstawowych kroków do poprawy widoczności strony w sieci jest zainwestowanie w pozycjonowanie. Wielu początkujących przedsiębiorców w celu redukcji kosztów decyduje się samodzielnie wykonywać działania z tego zakresu. Ten artykuł przygotowaliśmy z myślą własnie o  takich osobach i podpowiemy wam w nim o czym pamiętać pozycjonując stronę www.

seo - o czym pamiętać
seo – o czym pamiętać

Pierwszym krokiem powinno być nabycie umiejętności poprawnego dobierania słów kluczowych. Cały proces SEO opiera się w ogromnej mierze właśnie na właściwym doborze odpowiednich fraz. Trzeba zdawać sobie sprawę, że nie wszystkie słowa kluczowe będą powodować lepszą widoczność strony www w wyszukiwarce. Należy zatem w tym celu posiłkować się dostępnymi narzędziami takimi jak planer słów kluczowych od Google. Kluczowe podczas dobierania słów kluczowych jest też ich odpowiednia różnorodność.

Kolejną rzeczą o jakiej powinni pamiętać początkujący pozycjonerzy jest zadbanie o unikalne treści jakie znaleźć można na stronie. Nawet jeżeli producent danego produktu dostarczył Ci gotowy opis do użycia na stronie to zadbaj o to aby odpowiednio go zmodyfikować tak aby był unikalny. Pozwoli to twojej stronie wyróżnić się na tle konkurencji. Warto też nie zapomnieć o wszelkich zdjęciach dodawanych do opisów produktów i upewnić się iż będą one posiadały odpowiednie atrybuty Alt oraz podpisy.

Inną przydatną poradą na początku procesu pozycjonowanie ( ale również i w późniejszym okresie ) będzie założenie firmowego bloga. Jego celem będzie ukazanie klientom nas samych i naszej firmy jako eksperta w danej branży. Prowadząc bloga trzeba pamiętać o regularnej publikacji wpisów i przykładać baczną uwagę do ich jakości. Ponadto dzięki firmowemu blogowi będziemy w stanie generować linki prowadzące do naszej strony.

Dobrą praktyką pozycjonerską jest też zadbanie o odpowiednio szybkie wczytywanie się strony. Jak wiadomo im dłużej klient będzie musiał oczekiwać na wczytanie się strony tym większe prawdopodobieństwo, że zrezygnuje z jej odwiedzenia. Ponadto od kilku lat szybkość wczytywania się strony jest jednym z rankingowych czynników Google. Warto zatem zadbać o to aby strona zawsze szybko się wczytywała.

Ostatnią poradą jest baczne zwracanie uwagi na poczynania konkurencji. Jeżeli chcemy być najlepsi to musimy cały czas obserwować co robi konkurencja i jakimi metodami się pozycjonuje. Warto potem powielać sprawdzone patenty które sprawdziły się w przypadku naszych rywali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *