Nowoczesne sale zabaw dla dzieci: pomysły aranżacyjne

Nowoczesne sale zabaw to lokale wyposażone w zjeżdżalnie, maty, baseny wypełnione piłeczkami, drabinki do ćwiczeń i wszelkie inne sprzęty potrzebne, aby zająć uwagę dziecka. Jakie modne trendy aranżacyjne napotkamy w takich miejscach? Oto kilka pomysłów, które można śmiało wykorzystać urządzając pokój dziecka lub przydomowy plac zabaw.

Sala zabaw: pomysły aranżacyjne

Sala zabaw jako źródło inspiracji

Do sali zabaw wiedzie nas nie tylko chęć dostarczenia dzieciom rozrywki w deszczowe dni, ale także potrzeba aktywności ruchowej dla najmłodszych członków rodziny oraz specjalne okazje, takie jak urodziny czy Dzień Dziecka. W czasie kiedy maluchy wesoło się bawią na kolorowych matach i zjeżdżalniach, możemy przyjrzeć się elementom wystroju, które są atrakcyjne dla naszych pociech.

Istotnym elementem wyposażenia są miękkie siedziska takie jak fotele i pufy. W salach  zabaw często nie ma w ogóle tradycyjnych krzeseł ze sztywnym stelażem z uwagi na  bezpieczeństwo maluchów. Dzieci nie zrobią sobie żadnej krzywdy, jeśli strefa odpoczynku będzie wyposażona w miękkie pufy do siedzenia. Również przestrzeń przeznaczona dla rodziców, czekających na swoje dzieci, kojarzy się z relaksem z uwagi na wygodne fotele i worki sako. Tego rodzaju nowoczesne siedziska możemy z powodzeniem włączyć do wystroju własnego mieszkania, ponieważ ich wymiary i design pozwalają na dowolną aranżację.

 

Sala zabaw w domu: pomysły aranżacyjne

Nieco trudniejszy jest montaż drabinki do ćwiczeń lub zjeżdżalni prowadzącej wprost do basenu wypełnionego kolorowymi piłeczkami. Jednak jeśli dzieci uwielbiają taką zabawę można je umieścić w ogródku lub na podwórku. Nowym trendem jest także tworzenie w miastach nowych placów zabaw w ramach budżetów obywatelskich, dlatego warto zgłosić władzom pomysł „sali zabaw” na świeżym powietrzu.

Aktywność fizyczna dzieci w sali zabaw jest bardzo ważna – to korzyść, której nie sposób przecenić. „Małpi gaj”, jak popularnie nazywa się kompleks tuneli z przeszkodami, oraz drabinki i zjeżdżalnie są bardzo atrakcyjne dla najmłodszych. Ale równie efektowne są dekoracje nawiązujące do znanych bajek oraz aranżacje tematyczne. Dzieci z radością odkrywają jakie postacie z ich ulubionych filmów animowanych ozdabiają ściany, okna, a nawet sufit. Warto w pokoju dziecięcym zaimprowizować krainę baśni. Pamiętajmy, że wizyta z dzieckiem w sali zabaw może dostarczyć pomysłów na aranżację pokoju dla dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *