Nietypowe zastosowanie puf w domu

Nietypowe zastosowanie puf w domu

Coraz częściej w mieszkaniach pojawiają się kolorowe, wygodne pufy. Nie ma w tym nic dziwnego. Mebel ten jest niezwykle komfortowy a do tego znakomicie prezentuje się w niemal każdym pomieszczeniu. Kochają go zarówno młodsi jak i osoby starsze. Mimo, że pufa w bezpośredniej linii wywodzi się od taboretu to obecnie ma dużo więcej zastosowań. W związku z tym w niniejszej publikacji omówimy dla was nietypowe zastosowanie puf w domu.

pufa
pufa

Po pierwsze pufa może stanowić klasyczny mebel do siedzenia. Miękkie obicie i niewielka wysokość sprawiają, że pufa aż zaprasza nas do wygodnego odpoczynku. Dlatego tak dobrze pufa sprawdza się jako mebel na którym mogą usiąść wpadający z niezapowiedzianą wizytą gości. Jest lekka, można zatem ją prosto i łatwo schować i wyciągnąć w razie konieczności.

Pufa może też pełnić funkcję dodatkowego schowka w mieszkaniu. Duże pufy dzięki swej konstrukcji bardzo często umożliwiają wykorzystanie ich wewnętrznej przestrzeni jako prostego i pojemnego schowka. Wszelkiego rodzaju gazety, zabawki można zatem bez problemu umieścić w pufie tak aby w mieszkaniu panował porządek.

Pufa to oczywiście również bardzo wygodny i praktyczny podnóżek. Razem z sofą i fotelem mogą stworzyć prawdziwą strefę relaksu dla naszego ciała po ciężkim dniu. Półleżąca pozycja i pełne podparcie stóp sprawiają, że nasze ciało znajduje się w optymalnej pozycji do relaksu.

W niektórych mieszkaniach pufę można wykorzystać również jako stolik. Z racji niskiej wysokości oraz małej wagi ułatwiającej przemieszczanie pufa może w kilka sekund przeobrazić się w stylowy stolik kawowy. Można ją też wykorzystać jako miejsce gdzie umieścimy przystawki i przekąski w przypadku prywatki w domu.

Oprócz tego pufa może stać się też ławą do przedpokoju. Ułatwi on w znacznym stopniu zakładanie i zdejmowanie obuwia nie zajmując przy tym zbyt wiele miejsca w mieszkaniu. Dodatkowo jeżeli zdecydujemy się na pufę ze schowkiem to możemy w niej schować akcesoria do pielęgnacji butów czy też łyżkę do butów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *