Najważniejsze zasady leczenia przy zbieraniu zioł

ziółJak wiadomo ziołolecznictwo to nie jest nowy wynalazek, korzystali z niego ludzie od wieków. Jednak teraz staje się znowu popularne. Pamiętajmy jednak że leczenie ziołami także ma swoje zasady. Dla tego korzystając z ziół powinniśmy zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Co i jak czyli zbieranie ziół

Lecząc się ziołami zapewne myślałeś nad ich samodzielnym zbiorem. Owszem jest to podejście jak najbardziej słuszne, ponieważ powinniśmy korzystać z dóbr naturalnych. Najpierw jednak należy zaczerpnąć informacji o konkretnych ziołach, jak wyglądają i co zbierać, często niektóre zioła są podobne do siebie a nie mają właściwości leczniczych, nawet wręcz przeciwnie mogą bardziej zaszkodzić. Dla tego odpowiednia wiedza na temat ziół jest niezbędna.

Leczenie ziołami

Kolejną rzeczą na jaką szczególnie powinniśmy zwracać uwagę jest oczywiście w jakiej okolicy zbieramy zioła. Najlepiej robić to w okolicy w której porusza się jak najmniej aut i jest ona oddalona od wielkich miast od których idzie mnóstwo zanieczyszczeń które mogą wyeliminować funkcje lecznicze naszych materiałów. Ostatnią bardzo ważną sprawą zanim zaczniemy przygotowywać mieszanki ziołowe jest oczywiście nauka o tym w jaki sposób powinniśmy tych ziół używać. Jest kilka sposobów leczenia ziołami i różnią się one znacznie od siebie a każdy sposób działa na inne choroby.

Dla tego jeżeli zamierzasz prowadzić samodzielne zbieranie ziół i korzystanie z nich później w celach leczniczych zwróć uwagę na powyższe wskazówki a powinny one pomóc Ci i ułatwić zbieranie oraz leczenie niekonwencjonalne.

Sklep z mieszankami ziołowymi http://zielarzradzi.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *