Najpopularniejsze kamienie szlachetne

kamienie szlachetne

Jak wiadomo kamienie szlachetne stosowane są w wielu dziedzinach, jednak to w biżuterii ujrzymy je najczęściej. Jednak kamieni szlachetnych jest wiele, ale niektóre wyróżniają się na tle innych ładnym wyglądem oraz ciekawymi zastosowaniami. Oto trzy popularne kamienie szlachetne które są często stosowane w jubilerstwie

Diament

Diament jest najpopularniejszym kamieniem szlachetnym stosowanym w jubilerstwie. Jest on bardzo drogocenny, jednak na całym świecie pojawia się coraz więcej podróbek lecz tylko te diamenty które posiadają certyfikat diamentu są najbardziej cenne. Diament używany jest najczęściej w pierścionkach lub w naszyjnikach, swój piękny wygląd zapewnia przeźroczystobiałej barwie oraz doskonałemu kształtowi nadawanemu poprzez szlifowanie.

Rubin

Jego wygląd określa barwa krwisto czerwona która nadaje charakteru temu pięknemu kamieniowi. Jest to rzadki materiał dla tego też jego cena jest wysoka. Poza klasycznym zastosowaniem w jubilerstwie, rubin stosuje się także przy produkcji łożysk zegarowych oraz są bardzo cenione jako element narzędzi ogniotrwałych.

Ametyst

Jest rzadko spotykany na co dzień. Jest to przeźroczysta odmiana kwarcu mlecznego, a jego piękny wygląd zawdzięcza przede wszystkim swojemu fioletowemu kolorowi. W jubilerstwie zazwyczaj jest stosowany jako kamień półszlachetny, jednak nadal jest drogocenny.

Jak widać są to trzy najbardziej zjawiskowe kamienie szlachetne które spotkamy często w biżuterii. Warto posiadać biżuterię która posiada kamień szlachetny, przez to stanie się ona wyjątkowa i niepowtarzalna dodatkowo, taka biżuteria będzie posiadać dużą wartość.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *