Najlepsze zabiegi na kręgosłup

Ludzie coraz częściej przestają dbać o swoje zdrowie, przez co często słyszę wśród znajomych o różnym bólu. Najczęściej jest to ból kręgosłupa, jest to spowodowane najczęściej pracą czy też brakiem sportu. Ja dziś chciałbym pokazać najlepsze zabiegi na kręgosłup które pomogą wam się wyleczyć.

Zabiegi z masażem

Oczywiście najlepszym zabiegiem na początek jest masaż medyczny. Oddziałuje on na skórę, tkankę mięśniową oraz stawy. Masaż przyśpiesza procesy biochemiczne, między innymi ułatwia odpływ krwi żylnej i zmniejsza opór krwi w tętnicach co bardzo pozytywnie wpływa na nasze serce oraz kręgosłup.

 

Zabiegi gimnastyczne

Kolejnym fajnym pomysłem  na zabiegi jest gimnastyka z fizjoterapeutą. Taka gimnastyka pomoże nam utrzymać dobrą kondycję fizyczną i rozruszać nasz kręgosłup. Przez nadzór fizjoterapeuty będziemy wykonywać indywidualnie dobrane ćwiczenia oraz przede wszystkim będziemy wykonywać je poprawnie przez co nasz kręgosłup wróci do dobrej kondycji.

Zabiegi fizioterapeutyczne

Ostatnim sposobem jaki wam polecę jest fizykoterapia. Jest to nowoczesna forma leczenia wiązką laseru który naświetla poszczególne miejsca. Dzięki tej terapii zanotujemy szybki wzrost procesów regeneracyjnych tkanek i komórek w naszym ciele.

Osobiście polecam jeszcze zadbać o dobrą postawę oraz krzesło w naszej pracy. Często jest to powód przez który boli nas kręgosłup. Proponuję także zerknąć na nasze łóżko lub materac. Przez niego także możemy mieć zły sen i problemy z kręgosłupem. Sam gdy wymieniłem materac na nowy i przystosowany specjalnie dobrze od razu czułem się lepiej mój sen był bardziej jakościowy oraz ból w kręgosłupie ustał.

 

Bibliografia:

https://www.dbamokregoslup.pl/blog/bole-kregoslupa/8-najskuteczniejszych-zabiegow-fizjoterapeutycznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *