Najczęstsze błędy podczas montażu grzejników

Najczęstsze błędy podczas montażu grzejników
Najczęstsze błędy podczas montażu grzejników

Zapewnienie komfortu termicznego w pomieszczeniu jest kluczowym aspektem jeżeli zależy nam na bezproblemowym mieszkaniu w trakcie zimowego okresu. Wydawać by się mogło, że zamontowanie grzejników w mieszkaniu nie powinno stanowić więc żadnego problemu. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, iż źle zamontowany grzejnik może znacząco stracić na wydajności. Warto zatem upewnić się, że cała instalacja grzewcza zostanie wdrożona poprawnie. Jeżeli zatem chcecie się dowiedzieć jakie są najczęstsze błędy podczas montażu grzejników to zapraszamy do dalszej lektury.

 

Jednym z podstawowych błędów jest brak projektu instalacji grzewczej. Ciężko bowiem wymagać aby coś działało prawidłowo jeżeli nie została zawczasu dobrze przemyślane i rozplanowane zgodnie ze wszelkimi wymaganiami. Brak projektu będzie najczęściej prowadził do tego, że zwyczajnie część pomieszczeń będzie niedogrzana. Projekt instalacji pozwoli też na szybsze wdrożenie samej instalacji już na miejscu.

Kolejnym błędem jest nieprawidłowo dobrana moc grzejników. Z tego też względu grzejniki posiadają informacje na temat takich parametrów jak temperatura wody zasilającej, wody powracającej do kotła oraz temperatury panującej w pomieszczeniu. Wszystkie te parametry należy uwzględnić podczas wyboru danego modelu grzejnika do konkretnego pomieszczenia. W tym miejscu trzeba też zauważyć, że niektóre pomieszczenia powinny mieć wyższą temperaturę niż pozostałe. Mowa tutaj szczególnie o łazience. Tam aby zachowany był komfort termiczny temperatura w pomieszczeniu powinna oscylować w okolicach 24 stopni. Grzejniki łazienkowe mają zatem zazwyczaj większą moc niż ich odpowiedniki aby sprostać temu zadaniu. Dobre i wydajne grzejniki łazienkowe znajdą Państwo tutaj – https://www.dudik.pl/

Innym błędem jest umieszczenie grzejników w nie odpowiednim miejscu. Grzejniki zawsze powinny znaleźć się tam gdzie strata ciepła jest największa. Dotyczy to miejsc takich jak ściany zewnętrzne czy też okna. Czasami zamiast grzejników na ścianach zewnętrznych prowadzi się rurki ogrzewania podłogowego aby w taki sposób stworzyć pas grzewczy.

Do popularnych błędów zaliczyć należy też źle umiejscowiony czujnik temperatury w mieszkaniu. Należy zatem pamiętać aby nie znajdował się on za blisko źródła ciepła ( czyli nie był zbyt blisko grzejnika ). Unikać należy też umieszczenia go za zasłoną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *