Nadchodzi zima czyli jak przygotować ogród na tę porę roku

ogród

Niebawem kończą się wakacje i nadejdzie jesień, będzie to doskonały czas aby przygotować nasz ogród na zimowy okres. Jak wiadomo w tym okresie nasze rośliny są narażone bardziej na różne uszkodzenia dla tego warto o nie odpowiednio zadbać aby na wiosnę znowu zakwitły w pełni.

Jak zadbać o gałęzie

Zacznijmy od rzeczy o którą należy zadbać najbardziej czyli o gałęzie, zanim zaczniemy pryskać nasze rośliny różnymi preparatami oraz osłaniać nasze drzewa ozdobne, krzewy oraz cały ogród to najpierw powinniśmy się zająć zepsutymi gałęziami. Jest to bardzo ważny zabieg ponieważ to przez zepsute gałęzie drzewo będzie musiało dostarczać wielu składników aby gałąź się zregenerowała jednak i tak nie wróci ona do poprzedniego stanu dla tego należy ją obciąć. Dopiero po tym zabiegu należy popryskać drzewa preparatami oraz je odpowiednio okryć.

Pamiętajmy o trawie która ozdabia nasz ogród

Kolejną rzeczą jest trawa. W okresie jesiennym ludzie przestają o nią dbać a jednak jest to błąd, ponieważ trawa dalej rośnie. Aby nasza trawa była na wiosnę w jak najlepszym stanie powinniśmy ją regularnie kosić. Warto także często ją grabić ponieważ słabsza część trawy wtedy zostanie wyeliminowana. Zazwyczaj robimy to przy okazji grabienia liści które opadły z drzew ogrodowych.

Po tak wykonanych pielęgnacjach, nasz ogród na zimę będzie jeszcze lepiej przygotowany. Dla tego w okresie wiosennym nasz ogród będzie wyglądać zjawiskowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *