Na co zwrócić uwagę przy zakupie roweru

Na co zwrócić uwagę przy zakupie roweru

Masz dość stania godzinami w korkach? A może od dawna obiecujesz sobie, że w końcu zadbasz o swoją sylwetkę i zaczniesz ćwiczyć? Jest sprawdzony sposób na to aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Skrócić czas tracony na stanie w korkach i jednocześnie poprawić kondycję fizyczną – mowa oczywiście o jeździe na rowerze. Jednoślady to bowiem idealny sposób przemieszczania się, który dodatkowo oprócz ogromnej frajdy z jazdy pozwala poprawić nasze zdrowie. Wybór odpowiedniego roweru nie jest jednak sprawą prostą, zwłaszcza gdy na rynku obecnych jest tak wiele rozwiązań i modeli. W tym artykule podpowiemy wam zatem na co zwrócić uwagę przy zakupie roweru.

wybór roweru
wybór roweru

Poniższy artykuł zawiera zatem zbiór ogólnych porad którymi powinniście się kierować podczas dokonywania decyzji zakupowej na temat waszego wymarzonego jednośladu. Zacznijmy więc od tego, że na początku dobrze jest określić jasno i klarownie do czego zamierzamy używać naszego roweru. Jeżeli planujesz nim jeździć po mieście oraz leśnych duktach to dobrze rozważyć zakup roweru MTB. W przypadku gdy rowerem będziesz przemieszczał się w głównej mierze po mieście czy też na zakupy do pobliskiego targowiska to znakomitym wyborem będzie rower holenderski. Tego typu rowery można znaleźć na przykład tutaj – https://iwobike.pl/Rowery-Holenderskie

Kolejną istotną decyzją jest dobór odpowiedniej ramy. Nie mówimy tutaj tylko o wielkości ale przede wszystkim kształcie i materiale z jakiego została wykonana. Będzie to miało bowiem ogromne przełożenie na komfort jazdy. Jeżeli dysponujemy odpowiednimi środkami finansowymi to lepiej wybrać lżejsze ramy aluminiowe. Dodatkowo jeżeli mamy stosunkowo krótkie nogi do proporcji naszego ciała warto rozważyć wybór modelu z obniżoną ramą. Tak aby wsiadanie nie stanowiło dla nas problemu.

Następna decyzją którą będziemy musieli podjąć dotyczy rozmiaru koła roweru. Ogólnie przyjmuje się, że dla rowerów trekkingowych optymalnym rozmiarem jest dwadzieścia osiem cali podczas gdy dla roweru MTB najlepszy wybór to 26 calowe koła.

Na sam koniec warto dobrać odpowiednie przerzutki. Jeżeli jeździmy po mieście wystarczy już rower z trzema biegami. Dalsze trasy i bardziej zaawansowani powinni jednak szukać modeli z większą liczbą przełożeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *