Na co zwrócić uwagę kupując rower szosowy

rower szosowy

Większość z nas używa roweru w celach rekreacyjnych, aby pojeździć sobie po mieście po parkach czy też po ścieżkach leśnych. Jednak często tez ludzie wybierają się w dłuższe trasy wtedy z pomocą przychodzi nam rower szosowy. Jest on tak skonstruowany  żebyśmy mogli szybko i przy mniejszym wysiłku przemierzać  dłuższe dystanse. A na co zwrócić uwagę wybierając taki rower? Zaraz się okaże.

Rama roweru szosowego

Najważniejszym elementem roweru szosowego jest oczywiście jego waga, powinna ona być jak najmniejsza przez co będziemy się szybciej poruszać i odczuwać większy komfort. Najlepszym wyborem ramy jaki możemy dokonać jest rama karbonowa lecz jej wadą jest wysoka cena a my rozważamy zakup roweru szosowego dla początkujących. Tutaj naszą alternatywą jest oczywiście aluminium jest również lekkie i tańsze warto na początek właśnie przemyśleć zakup roweru w takiej opcji.

Koła i układ napędowy

Gdy kupujemy rower szosowy na pewno musimy zwrócić na jego koła. Muszą to być koła które wytrzymają dłuższe trasy na asfalcie oraz będą dobrze zachowywały się podczas szybkiej jazdy. Jeżeli chodzi zaś o układ napędowy to zwróćmy uwagę na rzędy. Osobiście dla amatorów polecam standardowe układy 9-11 rzędowe które wystarcza aby zacząć swoją przygodę z rowerem szosowym.

Nasza pierwsza trasa

Oczywiście rower szosowy to nie wszystko, będziemy musieli szlifować swoje umiejętności w zakresie kolarstwa. Odpowiednie podstawy oraz technika jazdy lecz wszystko przyjdzie z czasem. Jeżeli chodzi o zakup roweru szosowego to polecam https://iwobike.pl/Rowery-Szosowe są tam naprawdę dobre rowery szosowe za równo dla początkujących jak i zaawansowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *