Modne pufy i fotele relaksacyjne z motywem folkowym

Motywy folkowe są modne już od kilku sezonów. Ich popularność wcale nie maleje, a nawet wzrasta! Prawdziwym hitem wnętrzarskim stały się ostatnio pufy i fotele relaksacyjne ozdobione polskimi ludowymi wzorami. Ich atrakcyjność wynika nie tylko z oryginalnych wzorów, ale także z nietuzinkowych, designerskich kształtów.

Pufy i fotele z motywem folkowym

Pufy z motywem folkowym

W nowoczesnych aranżacjach wnętrz nowoczesne pufy i worki sako sprawdzają się idealnie jako dodatek dekoracyjny oraz funkcjonalne siedziska. Ich zaletą są odpowiednie gabaryty – pufy kostki i podnóżki typu roller zmieszczą się nawet w małych kawalerkach. Dopasowana kolorystycznie, ozdobiona modnym wzorem ludowym pufa ożywi każdą aranżację wnętrza. Obecnie odchodzi się od klasycznych foteli z twardym oparciem na rzecz foteli relaksacyjnych. Ich atutem jest dopasowanie siedziska do pozycji ciała użytkownika oraz najmodniejsze wzory i ciekawa kolorystyka. Spośród puf z motywem folkowym warto zwrócić uwagę na wzór góralskiej parzenicy oraz łowickie wzory. Dobierając siedziska należy pamiętać, aby ich deseń powielić choćby symbolicznie na innych elementach aranżacji. Wówczas kompozycja będzie spójna i efektowna.

Pufy i fotele z motywem folkowym

Fotele relaksacyjne z wzorem ludowym

Niskie pufy i podnóżki są traktowane jako dodatek dekoracyjny, ale większe gabarytowo fotele relaksacyjne mogą stanowić główny element aranżacji wnętrz. Dlatego warto wybrać takie meble, które będą zdobić nasz salon czy sypialnię niezależnie od przemijających mód i trendów. Ciekawą propozycją w tym względzie są fotele relaksacyjne wykonane z filcu w szarym i czarnym kolorze. Na takim tle kolorowe aplikacje folkowe wyglądają bardzo efektownie – przyciągają wzrok domowników i gości. Równie ciekawym rozwiązaniem jest nowoczesny materiał poliestrowy, z którego powstają siedziska łączące w sobie tradycję i nowoczesność. Fotele wypełnione granulatem styropianowym, posiadające miękkie siedzisko i wygodne oparcie, są ciekawą alternatywą dla ciężkich, masywnych i twardych klastycznych foteli i krzeseł. Motywy folkowe oraz wzory zwierząt, nawiązujące do naturalnych materiałów: wełny, skóry i filcu, najlepiej prezentują się we wnętrzach urządzonych minimalistycznie. Filc jako surowiec do produkcji mebli spisuje się rewelacyjnie, dlatego na rynku można znaleźć nawet sofy wykonane z tego materiału.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *