Modne fotele i pufy z materiału outdoorowego

Szukasz czegoś oryginalnego na taras, balkon lub do ogrodu? W tym sezonie najmodniejsze meble to fotele i pufy z materiału outdoorowego. Te siedziska możesz użytkować pod gołym niebem bez obawy o to, ze się zniszczą lub zabrudzą. Poznaj zalety i popularne zastosowanie puf na zewnątrz!

Pufy z materiału outdoorowego

Jakie właściwości mają pufy z materiału outdoorowego?

Wielu konsumentów zastanawia się, czym różnią się pufy z materiału outdoorowego od zwykłych mebli ogrodowych typu leżaki i krzesła. Warto wiedzieć, że pufy i fotele relaksacyjne na zewnątrz są wykonane z wodoodpornego materiału, dzięki czemu można je śmiało użytkować na świeżym powietrzu. Ich odporność na zabrudzenia i negatywny wpływ czynników atmosferycznych sprawia, że są to meble uniwersalne. Po skończonym sezonie wiosenno-letnim można je wykorzystać w domu, ponieważ wciąż będą się dobrze prezentowały.

Pufy z materiału outdoorowego mogą być wykonane na bazie kształtki styropianowej lub wypełnione granulatem styropianowym. Obydwa rozwiązania dają siedziskom niezwykłą lekkość. Brak ostrych krawędzi jest dodatkowym atutem, szczególnie gdy w domu są małe dzieci i chcemy, aby mogły bezpiecznie bawić się na takich pufach.

Pufy z materiału outdoorowego

Gdzie można użytkować pufy z materiału outdoorowego?

Pufy i fotele z materiału wodoodpornego mogą być użytkowane niemal wszędzie: na balkonie, tarasie, werandzie, w ogrodzie, obok basenu czy grilla. Te siedziska coraz częściej pojawiają się w letnich ogródkach obok restauracji, klubów, kawiarni czy na hotelowym patio. Bardzo popularnym sposobem użytkowania worków sako z materiału outdoorowego jest zabieranie ich na biwak, pod namiot lub na ryby. Dopasowanie się siedziska do pozycji ciała użytkownika sprawia, że jest to bardzo wygodna leżanka do opalania się lub na relaksacyjną drzemkę.

Przeznaczenie foteli relaksacyjnych to przede wszystkim wypoczynek, dlatego takie meble są rekomendowane także  do salonu lub sypialni, jak również do szkół rodzenia i sal terapeutycznych. Obecnie takie pufy i fotele często można spotkać także w tzw. strefach relaksu w nowoczesnych biurowcach oraz w domach kultury i bibliotekach. Materiał outdoorowy idealnie nadaje się do miejsc, gdzie siedziska są użytkowane przez wielu użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *