Mniejsze usterki w naszych samochodach

Mniejsze usterki w naszych samochodach

Niewątpliwe im częściej poruszamy się naszym czterokołowcem po drogach tym częściej istnieje ryzyko awarii. Czasami są to drobne usterki które możemy naprawić sami a innym razem mogą to być poważne awarie które zmusza nas do holowania auta do pobliskiego mechanika. W dzisiejszym artykule postaram się wymienić kilka mniejszych usterek związanych z naszymi autami.

 

Światła

Bardzo prosta usterka lecz bardzo szkodliwa, przez uszkodzone żarówki możemy być niewidoczni na drogach przez co istnieje większe ryzyko wypadku. W większości przypadków możemy sami wymienić zepsutą żarówkę ale w niektórych autach ciężej się do nich dostać wtedy pozostaje nam tylko podjechanie do mechanika. Dodam jeszcze że raz na kilka wyjazdów warto sprawdzić czy wszystkie żarówki działają nam prawidłowo.

 

Akumulator

Część którą przy kupnie używanego auta uważam że trzeba koniecznie wymienić na nowszą. Większość awarii w naszym kraju to właśnie usterki akumulatora, bez niego nie pojedziemy.

Raz na jakiś czas wypada sprawdzić poziom naładowania i żywotności akumulatora a jeżeli ta jest niska to należy go wymienić. Gdy padnie nam akumulator w trasie najczęściej będziemy musieli holować auto.

 

 

Bezpieczniki

Awaria bezpieczników występuje bardzo często. Przez spalone bezpieczniki mogą przestać nam działać elektryczne szyby, podgrzewanie, światła, kierunkowskazy oraz wiele innych rzeczy. W aucie należy zawsze mieć zapasowe bezpieczniki i radzę przeczytać poradnik jak identyfikować spalone bezpieczniki oraz jak je wymienić uważam że to bardzo przydatna wiedza gdy na przykład wymienimy  żarówkę a okaże się że światła nadal nie działają często to właśnie wina spalonego bezpiecznika.

 

Przed wyruszeniem w drogę…

Raz na jakiś czas przed wyruszeniem w drogę proponuje sprawdzić powyższe rzeczy ponieważ są to najczęstsze usterki. W większości przypadków powinnyśmy poradzić sobie sami jeżeli czegoś nie wiemy wystarczy poszukać na internecie. Na forach internetowych znajdziemy poradniki ze zdjęciami albo nawet całe filmiki. Jeżeli nie damy rady warto skorzystać z pomocy profesjonalistów oni za pomocą zestawu diagnostycznego zlokalizują i naprawią usterkę bez większych problemów, a pamiętajmy że w każdym aucie czasami wystąpi jakaś mniejsza usterka których nie mniej nie można lekceważyć więc polecam naprawiać je na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *