Metamorfoza mieszkania na wiosnę

Metamorfoza mieszkania na wiosnę

Wiosna to doskonały czas aby pomyśleć o drobnej zmianie w mieszkaniu. Więcej słońca za oknami i budząca się do życia przyroda aż zachęcają aby również w mieszkaniu zaszły pewne zmiany. W związku z tym w poniższym artykule skupimy się na tym jak w może wyglądać metamorfoza mieszkania na wiosnę w prostych krokach.

Metamorfoza mieszkania na wiosnę
Metamorfoza mieszkania na wiosnę

Zacznijmy od tego, że metamorfozy nie powinno zaczynać się od dokładania nowych dekoracji ale od uprzątnięcia tego co już w domu się znajduje. Należy zatem bezwzględnie pozbyć się elementów dekoracyjnych, które kojarzą się z zimą czy też okresem świątecznych. Zastąpić należy je nowymi dodatkami.

Tutaj warto postawić na takie elementy wyposażenia wnętrza jak białe firany do ziemi. Nadadzą one lekkości wnętrzu i sprawią, że do pokoju wpadać będzie więcej światła. W połączeniu z pastelowymi zasłonami taki duet będzie stwarzał naprawdę magiczny efekt stylistyczny. Jeżeli jesteśmy już przy oknach to warto wspomnieć jeszcze o zlokalizowanych blisko nich kaloryferach. Wiosna to czas już po sezonie grzewczym. W związku z tym postawienie na stylowe grzejniki dekoracyjne również może okazać się bardzo interesującym pomysłem. Dopasowany kolorystycznie grzejnik jest bowiem w stanie całkowicie odmienić charakter danego pomieszczenia.

Miłym wiosennym akcentem będzie również dobrany kolorystycznie koc niedbale rzucony na kanapę lub sofę. Szczególnie modne są ostatnio koce w marokańskie wzory które znakomicie uzupełniają wnętrze w wiosennym stylu.

Wiosenny nastrój pomogą również uzyskać poduszki. Wystarczy zmienić ich poszewki na bardziej kolorowe i od razu wprowadzimy do mieszkania nieco radośniejszego nastroju.

Również proste dodatki takie jak drewniane świeczniki czy też półeczki mogą znacząco wpłynąć na zmianę wyglądu danego wnętrza. Co ważne dodatki takie wcale nie muszą być przesadnie drogie a pozwalają w prosty sposób odmienić wnętrze.

Dobierając wiosenne dodatki trzeba jednak mieć na uwadze umiar. Dodanie zbyt dużej ilości wiosennych dodatków może bowiem przynieść efekt odwrotny od zamierzanego. Zalecany jest zatem umiar tak aby pomieszczenie nie było przytłaczające. Dobrze dobrane dwa lub trzy dodatki sprawdzą się lepiej niż ich większa ilość ułożona bez ładu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *