Materace dla dzieci – jakie wybrać

Materace dla dzieci, a szczególnie ich wybór to trudne zadanie. Każde dziecko jest inne i potrzebuje indywidualnego podejścia. W poniższym artykule przedstawimy wam jak najlepiej można dobrać materace dla dzieci.

Jakie materace dla dzieci pasują do mojego dziecka

W temacie typu materaca, wszystko zależy od twojego dziecka. Każda pociecha ma swoje własne upodobania oraz przeciwwskazania do użytkowania materaca. Może twoje dziecko choruje na alergię, a może ma chore plecy? Ważnym aspektem jest także materiał, z którego wykonany jest materac. Z powodu tak wielu czynników materace dla dzieci powinny być dobierane indywidualnie.

 

śpiące dziecko

Jaki styl wybrać? 

Przede wszystkim w wyborze stylu i materiałów, z których wykonano materac, warto zwrócić uwagę na problemy ortopedyczne naszego dziecka i sprawdzić w jaki sposób układa ono swoje ciało w trakcie snu. Jeśli wasze dziecko prawidłowo śpi i nie zgłasza problemów po przebudzeniu może to oznaczać, że materiały są odpowiednio dobrane.  Dla przykładu materace lateksowe nadają się dla dzieci, które śpią w ciepłych domach i lubią wysoką temperaturę w czasie snu. Właśnie w odpowiednio wysokiej temperaturze lateksowe materace dla dzieci, dopasowują się idealnie do kształtu ciała dziecka. Oprócz materiałów zastanówcie się nad czasową eksploatacją materacy dla dzieci i stroną higieniczną. Każdy przedmiot z czasem się zużywa. Materac również podlega zużyciu dlatego też musicie dokładnie zapoznać się z metodami konserwacji materaca dziecięcego, który zakupicie, aby służył wam i waszemu dziecku przez lata, a nie tylko jeden czy dwa sezony.

materace dla dzieci

 

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

Odpowiedni materac ma swoje zalety, ale również warto uważać na jego wady. Po pierwsze materace z pamięcią kształtu mogą – co jakiś czas – wypuszczać z siebie  gaz(tzw. off-gassing). Jeśli wystąpi reakcja off-gassing należy wywietrzyć pomieszczenie i nie używać go przez następne 3-4 dni. Należy uważać na dobór materaca do ramy łóżka, aby nie występował konflikt materiałowy. Materace lateksowe nie zawsze współgrają z niektórymi gatunkami drewna. Dodatkowo warto pomyśleć także o materacach łatwo zmywalnych, jeśli wasze dziecko jest małe i jeszcze czasem występuje u niego nocne moczenie.

Mamy nadzieję, że artykuł pozwolił wam poznać lepiej potrzeby waszych dzieci i wpłynie pozytywnie na jakość ich snu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *