Wybieramy materac hotelowy

Łóżko i materac hotelowy to dwie najważniejsze składowe dobrego wypoczynku naszych kuracjuszy. Niezależnie, czy prowadzimy dom wczasowy, hotel, czy stancję musimy mieć to na  uwadze. Dlatego też, w poniższym artykule postaramy się sprawdzić na co musicie uważać podczas wyboru materacy do hotelu.

 

1. Nie eksperymentuj – wybierz  sprawdzone rozwiązanie

Chcemy jako właściciele hoteli, aby nasz pensjonat się wyróżniał – na wiele sposobów. Niestety bardzo łatwo możemy przesadzić z naszymi innowacjami. Warto więc podkraść nieco sprawdzonych rozwiązań i wzorować się „na lepszych”. Nie wyważajmy otwartych drzwi i sprawdzajmy opinie oraz gusta klientów. Sprawdźmy jaki materac hotelowy najbardziej im „leży” mówiąc kolokwialnie. W taki sposób dotrzemy do sporej liczby osób i spełnimy ich oczekiwania, bez większego nakładu pracy i czasu.

2. Dobierz materac do twojego hotelu

 

Oczywiście oprócz sprawdzania trendów wśród firm stosujących materac hotelowy, musimy również wziąć pod  uwagę nasze otoczenie. Nie chodzi jedynie o otoczenie zewnętrzne (inne materace stosujemy na różnych wysokościach i rejonach jak góry, czy morze). Pamiętajmy także o wewnętrznym otoczeniu w naszym hotelu (nie tylko ze względu na wygląd, ale przede wszystkim na komfort i funkcjonalność). Inny materac dobierzemy do górskiego schroniska, a zupełnie inny do ekskluzywnego hotelu w dużym mieście.

3. Wykonanie materiałowe i trwałość

Materac hotelowy, który wybierzemy musi być nie tylko wygodny i odpowiednio wyprofilowany, ale również trwały. Nie możemy sobie pozwolić na to, aby po wizycie kilku gości w naszym hotelu, czy pensjonacie był on niezdatny do użytku. W związku z tym musimy zwrócić uwagę między innymi na:
– Materiał samego materaca (lateks, pianka, właściwości antyalergiczne i antybakteryjne, twardość)
– Sprężyny (jeśli to materac hotelowy sprężynowy).
– Dostępność pokrowca (jest/brak z suwakiem/bez) i łatwość utrzymywanie go w odpowiedniej czystości (pranie w wysokiej temperaturze).

 

Mamy nadzieję, że te 3 proste porady, które przedstawiliśmy powyżej pomogą wam wybrać odpowiedni materac hotelowy. Obserwujcie nas i wyczekujcie kolejnych artykułów. Napiszcie także na co sami zwracacie uwagę przy wyborze materacy hotelowych.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *